СЛЕД ОБРАТ В КОМАТЕВО: Ботев (Пд) избегна Черно море, ще играе с Етър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дунав поведе със страхотен гол, но „канарчетата“ се разиграха и взеха своето

Ботев спечели с 3:1 след обрат домакинството си на Дунав (Русе) в Пловдив и си осигури среща с Етър (Велико Търново) в баражите за разпределение на местата от седмо до десето във футболната ни efbet Лига.

„Канарчетата“ се нуждаеха от задължителен успех, за да оглавят крайното класиране в група Б на втората осмица, тъй като по-рано през деня Арда направи нулево реми с Ботев във Враца, и го постигнаха.

Гостите пристигнаха в Коматево с временен треньор - Цветомир Младенов, тъй като тази седмица Людмил Киров бе освободен, а от следващия мач ще бъдат водени от Енгибар Енгибаров.

Той ще трябва да мотивира „драконите“, които в деня на срещата получиха част от дължимите им заплати, за решителните битки за оставане в елита.

Гостите започнаха силно двубоя, ала първият точен удар бе на Ботев. В 10-ата минута Станислав Шопов пробва от дистанция, но не успя да затрудни Хуго Гумиеро.

Шест минути по-късно Дунав откри със страхотен гол.

В 16-ата Антонио Вутов не изчисти добре топката след статично положение и тя попадна у Стефан Христов, който от ъгъла на наказателното поле не остави шансове на Георги Аргилашки с ювелирно изпълнение по диагонала – 0:1.

Три минути по-късно именно Вутов имаше възможност да се реабилитира, след като бе изведен в коридор сам срещу вратаря, ала стреля покрай вратата от близка дистанция.

В 30-ата обаче Ботев все пак стигна до изравняването. Тодор Неделев центрира отляво, а Радослав Терзиев засече с глава от границата на вратарското поле и възстанови статуквото – 1:1.

В 37-ата минута Тодор Неделев стреля опасно от свободен удар, ала стражът на Дунав се намеси решително.

Така почивката дойде при равенство, но скоро след нея домакините направиха обрата пълен.

След пропуски на Александър Тонев и Филип Филипов се стигна до 53-ата минута, когато Тошко Неделев подаде към Лазар Марин.

Последният напредна в пеналта и ознаменува силната си игра в срещата с попадение след мощен удар – 2:1.

Само четвърт час по-късно Ботев осъществи една отлична многоходова акция, преминала през Неделев, Филипов и Тонев преди да бъде завършена отблизо от Вутов – 3:1.

Впоследствие двамата треньори направиха редица промени, за да запазят силите на част от футболистите си и в крайна сметка двубоят не предложи повече попадения.

Така на седми юли Ботев ще приеме Етър в Пловдив от 21:00 часа, а в 18:00 вторият в групата Арда ще гостува на Черно море.

Първият съперник на Дунав по пътя към спасението пък ще бъде Ботев (Враца), като „драконите“ ше гостуват на шести юли от 21:00 часа.

Другият отбор в групата е Царско село, като точките на трите тима ще бъдат анулирани, а победителят в потока ще си осигури оцеляване, докато останалите два тима ще играят баражи за оставане в елита.

Ботев (Пловдив) – Дунав (Русе) 3:1
0:1 Стефан Христов 16
1:1 Радослав Терзиев 30
2:1 Лазар Марин 53
3:1 Антонио Вутов 68

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов, 25. Станислав Работов, 11. Иван Бандаловски, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра , 18. Радослав Терзиев, 8. Тодор Неделев (к), 14. Станислав Шопов, 7. Александър Тонев, 10. Антонио Вутов;
Треньор: Ферарио Спасов;

ДУНАВ РУСЕ: 33. Хуго Гумиеро, 29. Росен Колев (к), 4. Преслав Папарков, 2. Димитър Тодоров, 17. Митко Русанов, 18. Александър Исаевски, 11. Албер Силвиев, 8. Свилен Щерев, 10. Фернандо Енрике, 16. Даудет Ндонгала, 99. Стефан Христов;