Атлетико продължава да мачка в Мадрид (СНИМКИ)

„Дюшекчиите“ засилиха Майорка към изпадане с класика, Мората вкара два гола

Атлетико Мадрид остана непобеден у дома през календарната година, след като надви с 3:0 гостуващия Майорка в мач от 34-ия кръг на испанската „Ла Лига“.

Така „дюшекчиите“ записаха дубъл над съперника си и го оставиха в зоната на изпадащите, на цели 5 точки от спасителния бряг.

Хората на Диего Симеоне пък вече имат точно толкова аванс пред четвъртия Севиля, макар да са изиграли с една среща повече.

В герой за столичани се превърна нападателят Алваро Мората.

Испанският национал реализира две от попаденията на „Уанда Метрополитано“ още преди почивката.

В 29-ата минута той реализира своя гол №10 през сезона в Примера от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

В добавеното време на първата част отново той удвои аванса на Атлетико с удар отблизо след чудесна асистенция на Коке.

Последният пък сложи точка на спора в 79-ата минута, когато оформи класиката с изстрел от границата на наказателното поле и рикошет, който заблуди вратаря на Майорка.

След успеха Атлетико събра 62 точки и вече е на 8 от втория Барселона, който е с мач по-малко, докато Майорка остана с 29 в своя актив.