Кой от българските представители ще стигне най-далеч в Европа?

04 юли 2020 19:26 Велизар Антов

Столичният Септември и този от Симитли с реми в София

Септември (София) и Септември (Симитли) приключиха наравно в контрола

Отборите на Септември (София) и Септември (Симитли) завършиха наравно 1:1 в контролна футболна среща в столицата.

И двата гола в срещата паднаха в последния половина час, като домакините поведоха след автогол на Иван Иванов, а малко по-късно Китан Василев оформи крайния резултат от дузпа.

Старши треньорът на столичани Милен Радуканов даде почивка на голяма част от титулярите и заложи на доста млади момчета в проверката.

Домакините поведоха в 65-ата минута, когато Иван Иванов си вкара автогол след центриране на Аспарух Смилков, а пет минути по-късно равенството бе възстановено след отсъдена дузпа за игра с ръка на Ангел Грънчов.

Вратарят Павел Здравков хвана ъгъла на изпълнението на Китан Василев, но топката мина под него.

Дебют за Септември (София) направиха родените през 2004 година Красиан Колев, който започна като титуляр, както Николай Желязков и Кристиян Георгиев.

Тимът от Симитли ще играе във Втора лига през следващия сезон, докато този от София ще участва в баражите за влизане в Първа Лига.