Кой от българските представители ще стигне най-далеч в Европа?

05 юли 2020 00:37 Пламен Димитров

Милан превзе "Олимпико" и отказа Лацио от титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милан спечели с 3:0 гостуването си на Лацио и на практика отказа "орлите" от мераците им за титла този сезон. Тимът на Симоне Индзаги запази втората си позиция, но вече е на седем точки от лидера Ювентус, а до края на сезона остават осем кръга. "Росонерите" са шести с 46 т.

Милан откри резултата в 23-ата минута. Завърналият се в игра след контузия Златан Ибрахимович подаде към Хакан Чалханоглу, който си нагласи топката и отправи страхотен удар в горния десен ъгъл на Стракоша - 0:1!

В 31-ата Ибрахимович също се разписа, но попадението му не беше признато заради засада. Три по-късно "росонерите" все пак удвоиха преднината си в мача. След опит за центриране в наказателното поле на Лацио футболист на "орлите" спря топката с ръка. Съдията отсъди дузпа, а зад бялата точка застана Златан. Ударът на шведския голмайстор не бе достатъчно добър - 0:2!

Чалханоглу трябваше да напусне терена заради контузия в 37-ата минута. Той беше заменен от Пакета. В добавеното време Алберто стреля, но шутът му мина встрани от вратата.

В 59-ата минута Милан стигна до трети гол. Джакомо Бонавентура пусна великолепен извеждащ пас за Анте Ребич. Появилият се като резерва на почивката нападател се възползва от подаването и прати топката в далечния ъгъл на вратата на Стракоша - 0:3!

В 64-ата Милинкович-Савич пробва шут, който се оказа неточен, след което поиска смяна. В 69-ата Тео Ернандес осъществи пробив и двойно подаване с Ребич, но ударът му беше отразен от Стракоша. В 81-ата защитникът направи нов впечатляващ пробив, но изстрелът му по земя мина покрай вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛАЦИО: Стракоша, Патрик, Ачерби, Раду, Ладзари, Милинкович-Савич, Лейва, Пароло, Джони, Алберто, Кореа

МИЛАН: Донарума, Конти, Кяер, Романьоли, Ернандес, Кесиe, Бенасер, Салемакерс, Чалханоглу, Бонавентура, Ибрахимович