Миньор надви Марек в контрола

Реферът изгони по един играч от двата отбора

Миньор Перник победи с 2:1 Марек в поредната си контрола по време на подготовката си за Втора лига. На стадион "Димитровец" в Ковачевци старши треньорът Юри Васев пусна в игра два различни състава за по едно полувреме.

Първият гол в мача падна в 13-ата минута, когато Тони Стоичков засече центриране на Йоан Маринов отдясно. Преди попадението вратарят на дупничани отрази удар на Радой Божилов. В 34-та минута Маринов се възползва от пас на Борислав Будинов и удвои.

Секунди след гола Чечев от гостите и Методиев от Миньор се сдърпаха в центъра и бяха изгонени.

Крайното 2:1 оформи Веско Любомиров с удар от 25 метра, попадна в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Костадинов. След срещата "чуковете" получиха двудневна почивка и ще продължат лагера си в понеделник.

Междувременно беше променен началният час на срещата с Локомотив София. Двубоят ще се играе следващата събота от 11:00 часа, вместо от 18:00 часа.