НА ЛАУТА: Камбуров продължи да пише история, Берое би Локо Пд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нападателят вкара два гола на бившия си тим, на 18 от Петър Жеков е

Мартин Камбуров продължава да пише история! Нападателят вкара два гола за успеха на Берое с 2:0 като гост на Локомотив Пд в мач от от 3-ия кръг на шампионския плейоф в efbet Лига. Така той има вече 235 попадение в елита. 18 го делят от рекорда на легендата Петър Жеков.

Локомотив Пд започна вихрено мача. Още в първата минута Малонга стреля по диагонала, но в аут. Четири след това Петър Витанов получи топката в наказателното поле, но миг преди да стреля тя му беше изчистена от краката в корнер. В 13-ата Умарбаев центрира от свободен удар в наказателното поле, но ударът на Масоеро с глава мина над вратата.

След половин час игра Илко Пиргов спаси хубав удар от дистанция на Макута. В 35-ата минута Николай Николаев извърши нарушение в близост до тъча. Макута опита директен удар, но Малонга изби в корнер. Две по-късно Ганев пресече центриране на Томашевич. В следващата атака на домакините Алмейда и Малонга играха последователно с глава, но топката излезе в аут.

В края на полувремето легендата на Локомотив Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Пиргов, но ударът му срещна стената.

Постепенно силите на домакините свършиха и в 57-ата минута те допуснаха гол. Октавио бе съборен в наказателното поле и съдията даде дузпа. Зад топката застана Мартин Камбуров, който я прати в центъра на вратата за 234-я си гол в българския елит.

Малко след това гостите поискаха още една дузпа за нарешуние срщу Фал. Реферът Николай Йорданов обаче прецени, че няма причина да посочва бялата точка. Това ядоса помощник-треньоръ на старозаторци Георги Чиликов. Бурната реакция обаче му донесе червен картон.

В 72-ата минута Камбуров бе изведен зад отбраната, но стреля в главата на Пиргов. Четири по-късно Александър Цветков проби по левия фланг, след което стреля, а Камбуров отклони чукна леко топката, насочвайки я във вратата за 235-ото си попадение в елита.

В 88-ата минута играчите на Димитър Димитров получиха правото да изпълнят свободен удар. Макута стреля, но топката срещна стената.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКОМОТИВ ПД: 1. Илко Пиргов, 25. Лукас Масоеро, 61. Динии Алмейда, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 44. Николай Николаев, 50. Йосип Томашевич, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 23. Доминик Малонга

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене, 9. Мартин Камбуров, 10. Гаюс Макута, 11. Алиун Фал, 19. Александър Василев, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)