Ливърпул надви без проблем Астън Вила, Индиана Василев се появи в игра (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Mърсисайдци" се съвезеха от тежката загуба срещу Манчестър Сити

Шампионът на Англия Ливърпул победи без проблеми с 2:0 Астън Вила в мача им от 33-ия кръг от Висшата лига.

Мачът не започна очаквано, като Ливърпул не атакуваше с всички сили.  След около половин час домакините все още не бяха сторили нищо интересно, докато Вила беше стигнал до два шута към Алисон Бекер, като вторият - дело на Дъглас Луис, накара бразилеца да се намесва.

Чак в 37-ата минута Мохамед Салах се озова на позиция и шутира с левия, но слабо и безпроблемно за вратаря Рейна.

Второто полувреме започна с две възможности пред вратата на Алисон, като и двете бразилецът отрази - първо шут на Грийлиш, а след това на Ел Гази.

След точно час игра Клоп вкара в игра накуп Фирмино, Хендерсън и Вайналдум. Това даде резултат в 71-вата, когато Ливърпул излезе напред в резултата. Тогава Кейта даде отличен пас към Мане, който безкомпромисно заби кълбото в гредата и от там в мрежата - 1:0.

С този си гол сенегалецът вече има поне по 20 попадения за "червените" във всички турнири през последните три сезона.Това най-накрая "отвори" срещата и в 76-ата Пепе Рейна направи отлично спасяване след изстрел на Боби Фирмино.

За последните няколко минути в игра за бирмингамци се появи и българинът Индиана Василев. Натискът на шампионите се увеличи и в 89-ата юношата Къртис Джоунс удвои след асистенция на Салах. Само ден по-рано младокът подписа нов контракт с клуба. В добавеното време Алисон спаси опасен удар на Грийлиш.