Шедьовър на Инсине "залепи" Наполи за Рома в битката за Европа

"Пертенопеите" надвиха "римските вълци" с 2:1

Наполи победи с 2:1 Рома при домакинството си от 30-ия кръг на Серия А. Лоренцо Инсине беше големият герой за пертенопеите със страхотен гол в самия край.

Среащата на "Сан Паоло" започна активно за домакините, като Кайехон, Фабиан Руиз, Зелински и Инсине направиха истинско стрелбище пред Пау Лопез.

В 30-та минута ситуацията за Рома се усложни още повече, след като Смолинг получи контузия и Фацио трябваше да влезе на негово място.

Малко след това Милик нацели греда след удар с глава, а при добавката от метър Кайехон прати топката над вратата. Чак в 41-та минута дойде първият удар към вратата на Алекс Мерет, но Пелегрини не беше точен.

Всичко най-интересно дойде след почивката. В 55-та минута Кайехон засече отлично центриране отляво и откри.

Точно след час игра обаче Рома изравни. Мхитарян пое топката малко след центъра при контраатака, стигна до дъгата и стреля отлично, като топката нямаше как да бъде спасена от Мерет.

Играта стана много по-равностойна след изравняването, но осем минути преди края капитана на Наполи Инсине реши всичко с втори гол.

Крилото пое изчистена топка извън наказателното поле и с перфектен фалцов удар отляво прати топката в десния паяк на Лопез за 2:1.

Така Наполи събра 48 точки на шестото място в таблицата - точно, колкото има и Рома на петото място. На само две точки зад тях пък е Милан.