ЛУДОСТ В "ЧЕРВЕНО-ЧЕРНО"! Милан обърна Ювентус от 0:2 до 4:2 за 18 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Бианконерите" лежерни в Милано, заслужено загубиха

Милан и Ювентус изиграха историческо дерби в 31-ия кръг на Серия А, от което "росонерите" излязоха победители и то с категоричното 4:2. Важното в случая е, че домакините от Милано губеха с 0:2 до 62-та минута, но обърнаха мача с краката нагоре за 18 минути!

Първият шанс в мача бе за Милан, когато в 7-ата минута Салемакерс отправи точен, но слаб удар, който на затрудни особено Войчех Шчесни.

В 13-ата минута пък Кристиано Роналдо проби отляво и отправи хубав диагонален удар, който профуча покрай вратата. Десет минути по-късно Ибрахимович отправи изстрел към вратата на съперника, но Шчесни и този път бе стабилен под рамката.

Малко след това Ибрахимович бе намерен в добра позиция и шутира по земя, но и този път Шчесни спаси. В 32-ата минута гостите поискаха дузпа за това, че Ибрахимович вдигна високо крака си и изрита в главата Кристиано Роналдо, но съдията не видя основания да посочи бялата точка.

В 45-ата минута Гонсало Игуаин стреля от границата на наказателното поле, но Джанлуиджи Донарума спаси.В ответната атака Златан Ибрахимович успя да порази вратата на Шчесни, но попадението не бе зачетено заради засада на шведа.

Ювентус откри резултата още в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Адриен Рабио пое топката в средата на терена, проби невероятно в стил Марадона и от границата на наказателното поле матира Донарума в горния ляв ъгъл. .Само шест минути по-късно резултатът бе удвоен в полза на "Старата госпожа". Куадрадо прати дълъг пас в предни позиции към Роналдо, двамата централни защитници на Милан Романьоли и Кяер се сблъскаха във въздуха и позволиха на португалеца да изскочи зад гърба им и да стреля във вратата за 0:2.

Милан обаче се върна в мача в 62-ата минута. Топката срещна ръката на Леонардо Бонучи след изстрел на Анте Ребич и след разглеждане на ситуацията с ВАР бе отсъдена дузпа за домакините, а Ибрахимович хландокръвно реализира от бялата точка.

Четири минути по-късно резултатът бе изравнен. След двойно подаване на границата на пеналта топката се озова в Кеси, който навлезе напред и стреля, а топката рикошира в Бонучи и влетя в мрежата.

Само минута по-късно обратът беше пълен. Ребич беше съборен от Ругани, но Гуида пусна авантаж. Резервата Рафаел Леао пое отляво и стреля мощно по земя, като Счезни отново беше объркан от отклонение на топката и Милан отбеляза за 3:2!

В 77-та минута Донарума показа страхотен рефлекс, след като Ругани стреля мощно с глава след корнер, но стражът на Милан спаси на голлинията. Всичко се реши в 81-ата минута. Алекс Сандро направи груба грешка, като подари топката на Джакомо Бонавентура, който веднага подаде за непокрития Анте Ребич в наказателното поле, а хърватинът без забавяне отбеляза за 4:2.

Домакините можеха да вкарат и още един гол в 90-ата минута, когато Хакан Чалханоглу стреля опасно от фаул, но Шчесни с блестящ рефлекс опази вратата си.

Стартови състави:

Милан: Донарума, Конти, Кяер, Романьоли, Ернандес, Кеси, Бенасер, Ребич, Пакета, Салемакерс, Ибрахимович

Ювентус: Шчезни, Куадрадо, Бонучи, Ругани, Данило, Бентанкур, Пянич, Рабио, Бернардески, Игуаин, Роналдо

Фернандеш: ФА Къп и Висшата лига са различни неща

Капитанът на Манчестър Юнайтед коментира успеха с 4:3 над Ливърпул за Купата

Треньор във Франция: Не ми пука за Мбапе