Ботев Пд излъга Етър и ще играе с Черно море за седмото място (ВИДЕО)

"Канарчетата" спечелиха полуфинала след красив гол на Антонио Вутов

Ботев Пловдив ще спори с Черно море за седмото място в efbet Лига, след успех с 1:0 в днешния полуфинал срещу Етър. Единственият гол в двубоя отбеляза Антонио Вутов през първата част. След почивката голмайсторът за „канарчетата“ се контузи и бе заменен. Етър завърши двубоя с девет човека, след като първо Пехливанов бе изгонен заради втори жълт картон, а за същото и Кацаров напусна терена малко преди края на срещата.

Двубоят започна с домакински натиск, като „канарчетата“ създадоха няколко добри атаки, но без да стигнат до чисто положение. В 12-ата пред „болярите“ се откри добра възможност но Яни Пехливанов пропусна от изгодна позиция. При центриране от корнер Кацаров се размина с топката, тя стигна до капитана на Етър, който фронтално срещу вратата стреля в обсега на Янко Георгиев.

Добра комбинация на „жълто-черните“ в 24-ата завърши с удар на Вутов, който попадна в тялото на футболист на гостите.

В 29-ата Педро Лагоа пропусна да овладее топка в половината на Етър, Джонатан се възползва и веднага комбиниа с Антонио Вутов, който с прецизен далечен удар прати в долния ляв ъгъл, откривайки резултата.

В 44-ата Неделев комбинира с включващия се отляво Бурбано, но от малък ъгъл колумбиецът стреля във вратаря.

След почивката гостите показаха по-офанзивна игра, а в 57-ата имаха отлична възможност да изравнят, но след навременна намеса на Бандаловски при удар на Милчо Ангелов запази резултата непроменен.

В средата на втората част Антонио Вутов получи контузия и в игра влезе Иван Василев.

В 67-ата Ничев загуби топката в близост до наказателното поле, Боджадж изведе Милчо Ангелов, който прати в мрежата зад Георгиев, но попадението бе отменено заради засада.

Три по-късно треньорът на „канарчетата“ Ферарио Спасов получи червен картон заради невъздържана реакция след съдийско решение.

В 79-ата Яни Пехливанов задържа Джонатан Перейра на метър от наказателното поле и получи жълт картон, който бе негов втори, за което „виолетовите“ останаха с човек по-малко. Повторението обаче показа, че няма нарушение срещу футболиста на Ботев. Неделев стреля директно от фаула, но прати покрай десния страничен стълб.

Осем минути след червения картон на Пехливанов, гостите останаха с 9 човека, след като Божидар Кацаров също получи втори жълт.

В сериозно намален състав гостите търсиха до последно изравнителното попадение, но вместо това можеха да получат гол в добавеното време. Секунди след изтичането на редовните 90 минути Станислав Шопов получи пас от Неделев, бързо напредна в половината на Етър, стреля силно от дъгата на пеналта, но вратарят на гостите се намеси и отклони топката, която се отби в сглобката на вратата.

В следващата атака Бурбано пропусна да се разпише и след пас на Шопов не успя да отклони във вратата от малък ъгъл.