Челси измъкна лондонското дерби с Кристъл Палас (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" временно се изкачиха до третото място във Висшата лига

Челси спечели лондонското дерби с Кристъл Палас с 3:2. Отборът на Франк Лампард изигра много силен първи половин час на мача и поведе с два гола, дело на Жиру и Пулишич. Вилфрид Заха върна "орлите" в мача със страхотен гол в 34-ата минута.

През второто полувреме влезлият като резерва Тами Ейбрахам направи резултата 1:3, но секунди по-късно Бентеке се разписа за Палас. Челси имаше доста късмет в края, когато домакините пропуснаха няколко великолепни възможности да изравнят и удариха греда.

С тази победа Челси временно се изкачи на трето място в класирането преди мача на Лестър с Арсенал. Успехът бе важен в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. "Сините" вече имат преднина от пет точки пред Манчестър Юнайтед, който в четвъртък гостува на Астън Вила.Срещата започна отлично за Челси, който поведе още в шестата минута. Рийс Джеймс изведе Вилиан отдясно. Пред бразилеца се откри огромно празно пространство, а една от причините бе, че Гари Кейхил, който бе тръгнал да го преследва, получи разтежение и се строполи на терена. Вилиан навлезе в наказателното поле и намери Жиру, който откри резултата.

Играчите на Палас имаха някакви претенции, че съперникът им е трябвало да се спре да играе при контузията на Кейхил, но реално нямаше за какво да се оплакват. Травмата на бранителя накара Рой Ходжсън да направи принудителна смяна много рано и в игра влезе Мамаду Сако.След ранния гол гостите можеха бързо да стигнат и до второ попадение, но защитата на "орлите" успя да избие топката от краката на Вилиан. Малко по-късно Зума пропусна отлична възможност да се разпише с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле след ъглов удар.

Кристъл Палас успя за кратко да спре устрема на съперника и последва период, в който леко изнесе играта. Домакините обаче не постигнаха нищо в предни позиции, а в 27-ата минута Кристиан Пулишич удвои аванса на Челси. Той получи топката от Вилиан, направи залъгващо движение и отправи мощен удар с левия крак. Топката бе в близкия ъгъл на вратаря, но не му остави много шансове да реагира.

След като отбеляза 4 гола в последните 3 шампионатни срещи Вилиан този път се отчете с две асистенции. Бразилецът все още е с изтичащ договор и може да си тръгне след края на сезона. За Пулишич пък това бе трети гол след подновяването на първенството. Американецът, който имаше проблеми с адаптацията в началото на сезона, е в блестяща форма и започна да оправдава очакванията на феновете като заместник на Еден Азар.Тимът на Рой Ходжсън бе тотално надиграван, но момент на брилянтност от страна на Вилфрид Заха го върна в мача. Топката стигна до него на сериозна дистанция от вратата на гостите, но фантастичният му удар от над 25 метра препарира Кепа.

Фернандеш: ФА Къп и Висшата лига са различни неща

Капитанът на Манчестър Юнайтед коментира успеха с 4:3 над Ливърпул за Купата

Треньор във Франция: Не ми пука за Мбапе