Арсенал и Лестър не излъчиха победител на "Емирейтс"

Обамеянг даде преднина на "артилеристите", която Джейми Варди заличи в края на двубоя

Отборът на Арсенал не успя да задържи аванса си и завърши наравно – 1:1, с четвъртия в Англия – Лестър Сити, в мач от 34-ия рунд на Премиър лийг. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата след 21 минути игра, а Джейми Варди в 84-ата изравни за хората на Брендън Роджърс. Равенството не е идеално за нито един от двата отбора, а Еди Нкетия престоя на „Емирейтс” по-малко от четири минути, след като в 75-ата бе изгонен директно с червен картон от рефера Крис Кавана.

По този начин Лестър остана четвърти с 59 точки, позволявайки на Челси да го задмине, като "лисиците" са с 59 точки, на точка зад "сините". Петият Манчестър Юнайтед е с 55 пункта. Арсенал пък е седми с 50 точки, на девет зад четвъртия Лестър, но може да бъде изпреварен от големия си враг - Тотнъм Хотспър в утрешния ден.

От самото начало „артилеристите” бяха по-дейният тим. Това бе и донякъде очаквано, ала първата по-опасна ситуация бе пред вратата на домакините. Марк Олбрайтън подаде добре за Келеши Ихеаначао, който стреля, но Емилиано Мартинес отрази удара с крака.

В 21-ата пък крайният бранител Киърън Тиърни стреля силно от разстояние, но Шмайхел беше непоколебим в ситуацията. Малко след това обаче домакините дръпнаха напред в резултата. Тогава Дани Себайос подаде на Сака вдясно. Той центрира прекрасно за Обамеянг, а габонецът не можеше да сбърка и откри с 20-ия си гол във Висшата лига.

Последва още по-сериозен натиск на домакините, а Сака можеше да вкара втори гол след центриране именно на Обамеянг, но Чаалар Союнджу със сетни сили изби.

След 36 минути игра Ихеаначо  реализира гол във вратата на лондончани, но голът бе отменен заради засада, а секунди по-късно Каспер Шмайхел направи отлично спасяване, след като Хектор Бейерин достави страхотно центриране за Лаказет, но ударът му не бе достатъчно опасен за датчанина.

Със старта на втората част „лисиците” бяха по-амбицираният отбор, а удар на Ихеаначано бе отразен от Мартинес. В 67-ата минута пък Айосе Перес центрира за Джейми Варди, който не успя да нацели добре топката, след което Шкодран Мустафи блокира удара.

В 71-ата минута Артета направи двойна смяна, която включва Еди Нкетия, който четири по-късно бе изгонен. Тогава младокът фаулира Джеймс Джъстин до средата на терена, а реферът – Крис Кавана, погледна ВАР, за да се убеди, че Нкетия е за гонен и той напусна.

Това се отрази на играта, представяна от „артилеристите” и в 84-ата те допуснаха гол. Топката бе центрирана отдясно, а Айосе Перес я достигна преди Джейми Варди, който вкара гола, но след дълго преглеждане на видеосистемата се утвърди, че испанецът не е в положение на засада и голът бе зачетен – 1:1.

До края на срещата интересни събития на „Емирейтс” нямаше и двата отбора поделиха точките в Северен Лондон.

Фернандеш: ФА Къп и Висшата лига са различни неща

Капитанът на Манчестър Юнайтед коментира успеха с 4:3 над Ливърпул за Купата

Треньор във Франция: Не ми пука за Мбапе