Набор 2007 на Беласица вкара 4 на Вихрен в Сандански

Треньорът на петричани доволен от успеха в спаринга

Детските отбори на Вихрен (Сандански) и Беласица се срещнаха в контролен мач, игран на терена с изкуствено покритие на спортния комплекс в курортния град и спечелен от гостите от Петрич с 4:0.

Първият гол в срещата бе отбелязан в 9-ата минута, след като при пробив по левия фланг Георги Ружев бе изведен в наказателното поле на домакините и откри - 0:1. Осем минути по-късно, след центриране от ъглов удар на Атанас Христов, Асен Якимов отбеляза рядко красив гол с бомбен шут за 0:2. До края на полувремето Атанас Тилев и Григор Мингачев направиха фрапантни пропуски.

Втората част на срещата премина отново при надмощие на петричките футболисти. В 49-ата минута от свободен удар Атанас Христов направи резултата класически – 0:3. Четвъртият гол в срещата в 55-ата минута отбеляза Спас Ангов, който бе изведен отляво от Григор Мингачев. До края на двубоя пропуски за гостуващия тим направиха Асен Якимов, Христо Мингачев и Кристиян  Липийски.

„Доволен съм от победата, която постигнаха момчетата. Все пак този отбор е изграден за 20 дни, имаме много работа с моите възпитаници, но след като имат желание за победа, ще успеем”, сподели треньорът Васил Смилянов-Джек.

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов