Кой ще спечели Лига Европа?

11 юли 2020 00:59 Велизар Антов

В ИСПАНИЯ: Реал Мадрид докосва титлата след два гола с ВАР (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лидерът Реал Мадрид запази аванса си от 4 точки пред втория Барселона, след като спечели очаквано домакинството си на закъсалия Алавес с 2:0.

Карим Бензема се отчете с гол и асистенция за осмия пореден успех на Белия балет и шестото последователно поражение на гостите.

Те имаха своите, като дори удариха греда, а като цяло срещата бе доста интересна, защото освен двете попадения, дошли след намеси на системата ВАР, имаше още любопитни моменти, включително контузия на главния съдия.

Арбитърът Хесус Жил бе заменен на почивката, а преди това отсъди дузпа за Реал след нарушение точно на линията на наказателното поле.

Това се случи в 11-ата минута, а още в третата гостите удариха гредата след удар на Лукас Перес.

После обаче Реал получи дузпа в трети пореден мач, а в отсъствието на наказания капитан Серхио Рамос с изпълнението се нагърби нападателят Карим Бензема.

Той не сгреши от бялата точка и вкара своя гол номер 18 през сезона в Примера.

В 18-ата минута Лука Модрич можеше да удвои, но вратарят Роберто спаси, а в 36-ата Хоселу трябваше да изравни, ала не улучи опразнената врата.

Впоследствие съдията получи травма и имаше нужда от лекарска помощ, за да продължи, но успя да остане на терена само до почивката и след нея беше заменен от четвъртия рефер Ектор Родригес.

Реал Мадрид стартира силно втората част и стигна до второ попадение в 51-ата минута. То бе дело на Марко Асенсио и зачетено след намесата на ВАР, тъй като имаше съмнение за засада на Карим Бензема преди головото подаване.

След това Реал овладя изцяло инициативата и можеше да направи успеха си класическо, ако с решителни намеси не бе блеснал стражът на баските.

В крайна сметка обаче Кралския клуб отново дръпна пред Барса с 4 точки, само три кръга преди края на сезона, докато гостите останаха с 35 в своя актив – точно над зоната на изпадащите.

В следващия кръг Реал гостува на Гранада, докато Алавес приема Хетафе.

Реал Мадрид - Алавес 2:0

1:0 Карим Бензема 11, дузпа
2:0 Марко Асенсио 50

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Милитао, Варан, Менди, Кроос, Каземиро, Модрич, Родриго, Бензема, Асенсио;

Алавес: Хименес, Марин, Ели, Лагуардия, Наваро, Мендес, Фейса, Камараса, Бърк, Хоселу, Перес;