Кой отбор ще подкрепяте в мача ЦСКА 1948 – ЦСКА?

11 юли 2020 21:52 Пламен Димитров

НА "ТИЧА": Детската градина на Черно море не можа да спре Ботев Пд за седмото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Детската градина на Черно море не успя да спре Ботев за седмото място. Пловдивчани спечелиха с 1:0 на "Тича" и ще играят срещу третия от първата шестица в баража за Лига Европа. Домакините бяха принудени да заложат да доста от своите юноши, тъй като почти всичките им титуляри са с коронавирус. Часове преди мача стана ясно, че положителни проби са дали още Хантакиас и голмайсторът на тима Исмаил Иса, което допълнително утежни положението на варненци. Въпреки това те се бориха мъжки и при малко повече късмет резултатът можеше да е друг.

Двата отбора бяха и без треньорите си. Илиан Илиев също е болен, а Ферарио Спасов беше наказан, след като получи червен картон срещу Етър.

В третата минута Курьор пробва удар към вратата на Ботев, но прекалено слабо и неточно. Две по-късно гол на домакините правилно беше отменен заради засада. Курьор намери Денислав Ангелов зад защитата и младокът прати топката в мрежата. Лайсменът обаче беше вдигнал флага.

В ответната атака удар на Тодор Неделев срещна гредата. Четвърт час след началото на двубоя Вутов пропусна. Нападателят получи топката от Шопов, и шутира по диагонала, но встрани от вратата.

Грешка на Филип Филипов в 31-ата минута позволи на Курьор да се озове очи в очи с вратаря. Ударът на футболиста на домакините обаче беше отразен от Янко Георгиев. Секунди след това пловдивчани поискаха дузпа, след като Антонио Вутов падна в наказателното поле на Черно море. Реферът обаче беше категоричен, че нарушение срещу играча на Ботев няма.

В 40-ата минута страхотно изпълнение на Тодор Неделев мина опасно близо до вратата на домакините.

В началото на второто полувреме Лазар Марин не успя да насочи топката в очертанията на вратата, след като засече с глава центриране в наказателното поле на Черно море. Малко след това и Бандаловски не се справи по-надобрия начин след изпълнение на ъглов удар.

В 54-ата Ботев поведе с гол на Антонио Вутов. Човекът във форма за гостите вкара много красиво попадение. Изстрелът му в далечния ъгъл първо се удари в гредата и след това се оплете в мрежата на Черно море - 0:1.

Хубав пробив на Фабио в 70-ата минута завърши с подаване към Вутов, който стреля без да се бави, но топката рикошира в тялото на съперников футболист и излезе в корнер. Девет след това Черно море можеше да изравни. Курьор получи извеждащо подаване от Александров и прехвърли вратаря, но Работов изчисти от голлинията. В 80-ата отново Курьор можеше да вкара, но ударът му беше отразен от Янко Георгиев.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Миодраг Митрович, 34. Даниел Стоянов, 5. Стефан Станчев, 8. Емил Янчев, 2. Цветомир Панов, 46. Радослав Златев, 39. Павел Георгиев, 77. Петър Вуцов, 19. Матиас Курьор, 47. Мартин Милушев, 16. Денислав Ангелов

БОТЕВ ПД: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 25. Станислав Работов, 11. Иван Бандаловски, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра, 6. Костадин Ничев, 8. Тодор Неделев, 14. Станислав Шопов, 20. Фабио Бурбано, 10. Антонио Вутов