СЕНЗАЦИЯ: Бърнли спря Ливърпул за рекорд на „Анфийлд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Куп пропуски и блестящ вратар прекъснаха серията на новите шампиони от 24 домакински победи

Бърнли се превърна в първия отбор след Лестър, който успя да вземе дори точка от Ливърпул на „Анфийлд“.

„Лисиците“ стигнаха до равенство през януари миналата година с 1:1, а сега със същия резултат „виненочервените“ спряха новите английски шампиони от изравняването на рекорд в 35-ия кръг на Висшата лига.

Възпитаниците на Юрген Клоп спечелиха всичките си домакинства за първенство този сезон и с нова победа щяха да изравнят рекорда на Съндърланд от 18 успеха вкъщи, но засега се разминаха с постижението, тъй като направиха куп пропуски.

Вратарят на гостите Ник Поуп също допринесе, с няколко страхотни намеси, за да спре поредицата на мърсисайдци от 24 победи на своя стадион.

„Червените“ откриха резултата чрез Анди Робъртсън в 34-ата минута, ала в 69-ата Джей Родригес изравни с красиво попадение, за да подели точките.

Двата отбора удариха и по една греда в срещата, която премина под тотален контрол на Ливърпул.

Домакините овладяха инициативата от самото начало, ала стражът на гостите отрази три удара до 19-ата минута, два от които дело на Мохамед Салах.

В 34-ата минута все пак логичното се случи и Ливърпул поведе. Тогава Фабиньо намери майсторски Анди Робъртсън в наказателното поле и крайният бранител с глава откри резултата с втория си гол през сезона – 1:0.

В добавеното време на първата част Ник Поуп отново спаси Бърнли, отразявайки страхотен изстрел на Садио Мане.

Ливърпул започна по-силно и второто полувреме, но в 49-ата минута Роберто Фирмино нацели гредата. Впоследствие пропуск направи младокът Къртис Джоунс, а в 69-ата минута се стигна до голямата изненада, защото Бърнли изравни.

Това стана със страхотен гол на Джей Родгригес, който от движение прати топката в далечния долен ъгъл и не остави шансове на Алисон – 1:1.

Повторенията показаха, че свободният удар, след който дойде центрирането в наказателното поле на Ливърпул при гола, е бил отсъден заради несъществуваща засада на играч на „червените“, но това не промени резултата.

В 84-тата минута домакините поискаха дузпа, тъй като Гудмундсон препъна Робъртсън на границата на наказателното поле, и сякаш имаха основания за нарушение, но такова не бе отсъдено.

Три минути преди края пък Ливърпул имаше късмет, защото изстрел точно на Гудмундсон срещна напречната греда.

В крайна сметка двубоят приключи при 1:1 и шампионите събраха 93 точки, докато Бърнли вече има 50, с колкото е Арсенал.