СЛЕД ЛУДА ДРАМА И ОБРАТ: Лацио капитулира за титлата в Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сасуоло превзе Рим с гол в 91-ата минута, Юве с аванс от 7 точки и мач по-малко

Лацио инкасира трета последователна загуба в Серия “А”, отстъпвайки с 1:2 след обрат у дома пред Сасуоло в мач от 32-ия кръг на италианския елит.

Римските “орли” взеха аванс на своя "Олимпико", с попадение на Луис Алберто преди почивката, но след нея допуснаха две попадения и останаха на 7 точки от лидера Ювентус, който тази вечер приема Аталанта.

Сасуоло пък вече има 46 в актива си и е само на 3 от седмия Милан, така че запази шансове за класиране в Европа.

Първият шанс в мача се откри пред голмайстора на домакините Чиро Имобиле още в 4-ата минута, но италианският национал не успя да се разпише.

Пет минутки по-късно Джакомо Распадори вкара за Сасуоло след асистенция на бившата звезда на Левски Мехди Бурабия, но попадението бе отменено заради засада след намеса на ВАР.

В 33-ата минута Лазари проби по фланга и намери в наказателното поле Луис Алберто.

Последният финтира съперник и стреля, а след рикошет топката влетя в мрежата – 1:0.

При този резултат дойде почивката, а скоро след нея Бурабия отне топката от съперник и намери резервата Капуто. Той подаде към Распадори, който изравни за 1:1.

Голямата изненада дойде в първата минута след изтичането на редовните 90.

Тогава Ферари центрира към наказателното поле, където именно Капуто с глава оформи крайното 1:2 и донесе успеха на Сасуоло.

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини