ШОК В ШЕФИЛД: „Остриетата“ порязаха жестоко Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новаците във Висшата лига с първи успех над „сините“ през новия век – 3:0

Изненадващите резултати в английската Висша лига не спират в съботния ден.

След като по-рано днес Бърнли сензационно прекъсна серията от 24 победи у дома на новия шампион Ливърпул, сега новакът Шефилд Юнайтед спря устрема на Челси и го победи с класическото 3:0.

Първото и последното попадение в срещата от 35-ия кръг бяха дело на нападателя Дейвид МакГолдрик, разписал се след добавки, докато вторият гол в двубоя вкара Оливър МакБърн.

Така „остриетата“ постигнаха четвърта поредна победа за първенство у дома и събраха 54 точки, като са вече на само 6 от третия Челси.

Двубоят стартира спокойно, а първата нелоша възможност бе на сметката на лондончани в 7-ата минута. Тогава Рийс Джеймс центрира към Кристиан Пулишич, за когото обаче бе трудно да овладее и ударът му мина високо над вратата.

Десетина минути по-късно резултатът на "Брамал Лейн" бе открит. Дейвид МакГолдрик реагира бързо след рикошет в наказателното поле на Челси и моментално заби топката в мрежата на Кепа, отбелязвайки своя първи гол за сезона.

"Сините" не се уплашиха от попадението и продължиха да командват случващото се на терена, но домакините забиха второ попадение, с което усложниха задачата на Челси още повече.

В 33-ата минута Енда Стивънс центрира към Оливър МакБърни, който бе тотално изоставен от "синята" отбрана. МакБърни се извиси високо и с прекрасен удар с глава изпрати топката в мрежата на испанския страж на Челси.

В края на първата част Рийс Джеймс опита да върне отбора си в двубоя, но Дийн Хендерсън внимаваше и спаси.

Челси стартира втората част прекалено спокойно и не успя да организира нищо интересно, за което заплати с още един гол във вратата си, който тотално отказа "сините".

В 77-ата минута МакГолдрик отбеляза своето второ попадение в срещата. Футболистът овлаяд отбита топка в наказателното поле и я изстреля във вратата на Кепа, правейки резултата класически.

Малко след това Оливие Жиру опита да отбележи почетно попадение за своите, но Хендерсън отрази удара.

В добавеното време поредна грешка в "синята" защита подари нова възможност на противника, но Енда Стивънс стреля високо над напречната греда.

Така Челси остана с 60 точки на третата позиция, от която обаче може да бъде изместен до края на кръга, защото Лестър и Манчестър Юнайтед все още не са изиграли срещите си.

Шефилд пък продължава да е приятната изненада през сезона във Висшата лига и след първия си успех над Челси във Висшата лига от 1993 г. насам заема шестата позиция във временното класиране.