БАРСА ОСТАВА В ИГРАТА! Меси и компания надвиха Валядолид (ВИДЕО+СНИМКИ)

Артуро Видал вкара за скъпоценното 1:0, вратарят на каталунците със страхотни намеси

Отборът на Барселона за пореден път не бе убедителен в испанската „Ла Лига“, но пък успя да спечели с минималното 1:0 визитата си на Валядолид.

Артуро Видал реализира единственото попадение в срещата от 36-ия кръг на първенството, а благодарение на попадението каталунците останаха на точка от лидера Реал Мадрид.

До края на сезона остават само още два мача и Барса си поигра с огъня в събота вечер, ала в крайна сметка взе своето след няколко впечатляващи намеси на вратаря си Марк-Андре тер Щеген.

Лионел Меси пък се превърна в едва втория футболист след Тиери Анри през сезон 2002/03, успял да вкара 20 гола и да направи 20 асистенции в рамките на една кампания през новото хилядолетие.

Той опита да увеличи сметката си от попадения днес, ала бе разколебан от стража на гостите, които стояха по-добре на терена през второто полувреме.

През първото обаче допуснаха гол, реализиран от Артуро Видал с диагонален изстрел още в 15-ата минута след елегантен пас на Ме, а това се оказа решаващо.

В 19-ата минута Нелсън Семедо проби и намери Антоан Гризман в отлична позиция, ала френският национал не успя да засече.

В 30-ата пък младокът Рики Пуч влезе в наказателното поле и също опита пас към Гризман, успоредно на голлинията, но вратарят на домакините пресече подаването и предотврати сигурен гол.

Още на почивката наставникът на Барселона Кике Сетиен смени Гризман с Луис Суарес, но това не доведе до очаквания резултат и през второто полувреме Валядолид имаше по-чистите положения.

В 60-ата минута турският национал Енес Юнал стреля опасно с глава, но Тер Щеген показа класа.

Три минути след това и колегата му стори същото, отразявайки изстрел на Меси от свободен удар.

След още три отново Тер Щеген трябваше да спасява, и то пак удар с глава на Юнал, а в 72-ата гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Луис Суарес в пеналта, но арбитърът даде знак играта да продължи.

Малко след това и Жерард Пике поиска 11-метров наказателен удар, заради задържане при корнер, ала неговите претенции също не бяха уважени.

В добавеното време резервата Сандро Рамирес проби отляво и стреля силно, но Тер Щеген отново бе на своя пост и запази трите точки на Барселона.

С тях каталунците имат 79, със само една по-малко от Реал Мадрид, докато Валядолид остана с 39 в своя актив.

Валядолид – Барселона 0:1
0:1 Артуро Видал 15

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВАЛЯДОЛИД: Масип, Мояно, Кико Оливас, Хави Санчес, Раул Карнейро, Кике Перес, Сане Еметерио, Хоакин, Алкарас, Оскар Плано, Гуардиола;

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Семедо, Пике, Легле, Жорди Алба, Серхи Роберто, Рики Пуч, Бускетс, Видал, Меси, Гризман;

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)