РАДОСТ НА "АРМИЯТА"! Мощен ЦСКА разби Берое с 5:0 и се готви за Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" с голям подарък за 75-годишния юбилей на Пената

ЦСКА разби Берое с 5:0 в последния си мач от сезона и си осигури директно класиране за Лига Европа. "Червените" постигнаха най-изразителния си успех през сезона и завършват втори в крайното класиране. Победата е и своеобразен подарък за рождения ден на една от най-великите личности в историята на клуба - Димитър Пенев. Преди началото той получи екип с №75, колкото години навършва днес. Освен това от клуба му подариха картина и статуетка, а феновете се отчетоха с букет цветя, поднесен му от Иван Вълчев - Кюстендилеца.

Берое беше без водещия си голмайстор Мартин Камбуров и Александър Цветков, които са контузени. От състава липсваше и титулярния двратар Душан Пернич. Това се отрази на представянето на старозагорци, никой обаче не очакваше това което им причини ЦСКА на "Армията".

Мачът започна по възможно най-добрия начин за домакините. Още в четвъртата минута  опит за удар на Тиаго беше блокиран от футболист на Берое. Топката попадна в Евандро, който стреля силно с левия крак и откри резултата  - 1:0.

Само 180 секунди по-късно "червените" като по чудо не отбелязаха второ попадение. Али Соу свали с глава към Греъм Кери в наказателното поле на Берое. Ирландецът се пребори с Крум Стоянов, но прати топката над вратата.

Това обаче се случи в 24-ата минута. Контра на ЦСКА завърши с подаване на Тиаго към Валентин Антов. Младокът промуши топката между краката на вратаря Генадий Ганев и записа първото си попадение в професионалния футбол.

До почивката удар на Иван Минчев от фаул беше отразен майсторски от Бусато. Това беше и най-сериозната опасност пред вратата на домакините.

Второто полувреме започна с нов удар за Димитър Димитров. Той трябваше да прави принудителна смяна. 17-годишният Никола Маринов, който се появи в игра на почивката получи контузия в коляното при сблъсък с Кери. Оказа се, че не може да продължи на негово място влезе друг младок - Георги Маджаров.

В 63-ата минута силен удар на Али Соу от дъгата на наказателното поле профуча опасно близо до лявата греда на Генадий Ганев. Седем след това Тиаго вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Генадий Ганев срещу Али Соу.

Тиаго добави още едно попадение в 77-ата минута. Този път той получи топката на празна врата от Енрике Рафаел и нямаше как да сбърка - 4:0. В 81-ата Али Соу се пребори с Георги Маджаров за топката и отбеляза петия гол за "червените".

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 8. Греъм Кери, 10. Евандро, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригез, 22.  Али Соу, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Зоран Йосипович, 22. Октавио, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев

90+2 - Край на мача!

81 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Али Соу се пребори с Георги Маджаров за топката и отбеляза петото попадение за "червените"

77 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Тиаго се разписа отново. Този път той получи топката на празна врата от енрике Рафаел и нямаше как да сбърка - 4:0

74 - Грешка на Генадий Ганев даде шанс на Али Соу да вкара още едно попадение за ЦСКА. Вратарят на гостите излезе извън наказателното поле, но играта му с глава не се получи и топката попадна в Соу, който обаче стреля неточно

70 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Тиаго вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Генадий Ганев срещу Али Соу

65 - ШАНС ЗА БЕРОЕ! Макоута пропусна да вкара с глава на празна врата!

63 - Силен удар на Али Соу от дъгата на наказателното поле профуца опасно близо до лявата греда на Генадий Ганев

60 - Греъм Кери също е заменен. Болки в областта на адукторите принудиха треньорския щаб да го извади и да пусне на негово място Енрике

52 - Принудителвна смяна в състава на Берое. 17-годишният Никола Маринов, който се появи в игра на почивката получи контузия в коляното при сблъсък с Кери. Оказа се, че не може да продължи на негово място влезе друг младок - Георги Маджаров.

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първото полувреме

41 - Крум Стоянов също е санкциониран с картон

39 - Жълт картон за Теди Мезаг

37 - Много добро центриране на Минчев в наказателното поле на домакините, там обаче Зоран Йосипович не успя да нанесе удар с глава

34 - Удар на Иван Минчев от фаул е отразен майсторски от Бусато

32 - Жълт картон и за Кристиан Малинов

27 - Жълт картон за Тиаго

24 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Контра на ЦСКА завърши с подаване на Тиаго към Валентин Антов. Младокът промуши топката между краката на вратаря Генадий Ганев и записа първото си попадение в професионалния футбол

22 - Далечен шут на Иван Минчев мина над вратата на ЦСКА

17 - Йосипович опита удар от въздуха след центриране на Октавио, но изпълнението му беше слабо и не затрудни вратаря на "червените" Бусато

10 - Антов засече с глава центриране от корнер. Ударът му обаче срещна тялото на съперников бранител

6 - Али Соу свали с глава към Греъм Кери в наказателното поле на Берое. Ирландецът се пребори с Крум Стоянов, но прати топката високо  над вратата

4 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Евадро откри резултата. Опит за удар на Тиаго беше блокиран от футболист на Берое. Топката попадна в бразилеца, който стреля силно с левия крак и откри резултата  - 1:0

1 - Начало на мача

Почетни плакети получиха Рубен Пинто и Едвин Джеси, за които това е последен мач с екипа на ЦСКА

Преди началото на двубоя ЦСКА отбеляза рождения ден на големия Димитър Пенев. Стратега получи екип с №75, колкото години навършва днес. Освен това от клуба му подариха картина и статуетка, а феновете се отчетоха с букет цветя, поднесен му от Иван Вълчев - Кюстендилеца