ИСТОРИЧЕСКО: Тотнъм обърна Арсенал в първото дерби на новия стадион (ВИДЕО)

"Шпорите" спечелиха с 2:1 дербито на Северен Лондон

Тотнъм спечели дербито на Северен Лондон, побеждавайки с 2:1 на своя стадион Арсенал. Лаказет откри резултата в 16-ата минута, а Хюн Мин Сон изравни три по-късно. След почивката Тоби Алдервейрелд донесе трите точки за тима на Жозе Моуриньо. „Шпорите“ вече са осми с 52 точки, докато Арсенал пада една позиция и заема 9-ото място с 50 точки. И двата тима са далече от петото място, където на този етап е Манчестър Юнайтед с 58 точки.

Хари Кейн пропусна първата възможност в мача в 10-ата минута. Пепе не овладя в центъра, Лукас Моура се възползва от подаръка центрира  в пеналта, Давид Луис остана под топката, а Хари Кейн излезе сам срещу вратаря, но опита неуспешно да прехвърли Мартинес, който улови.

Три по-късно Хари Уинкс не успя да спре Бейерин, той центрира отдясно в наказателно поле, а Обамеянг не показа нужното ниво на концентрация и пропусна да нанесе удар към вратата.

В 16-ата Серж Орие допусна грешка при поемането на топката, която попадна в Лаказет, след което деветката на Арсенал с мощен удар извън пенлата прати в горния десен ъгъл за 1:0.

„Артилеристите“ бързо се върнаха в мача. В 19-ата Колашинац върна назад към Давид Луис, но го хвана в крачка и притичалият Сон пое топката, след което технично прати над плонжа на Мартинес за 1:1.

В 31-ата Бен Дейвси отправи топовен изстрел от около 30 метра, Мартинес съвесем леко игра с топката, но това се оказа достатъчно кълбото да се отбие в напречната греда.

Пет минути преди края на първата част Обаменяг изпълни добре фаул, като малко не му достигна да изведе гостите напред в резултата.

Шкодран Мустафи направи ефектна задна ножица в 55-ата, но не успя да затрудни вратаря на Тотнъм.

Четири по-късно късметът покри домакините след силен изстрел на Обамеянг в напречната греда.

В 79-ата Обамеянг отправи отличн диагонален удар към вратата на „шпорите“, но Юго Лорис показа класата си и с плонж отклони в корнер.

В 81-ата Мартинес спаси удар на Хари Кейн, избивайки в корнер. Последва центриране на Сон, а Алдервейрелд отклони точно с глава за 2:1.

Тотнъм имаше и няколко добри контраатаки в следващите минути, но резултатът остана непроменен и „шпорите“ спечелиха с 2:1 дербито на Лондон.

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира