Дженоа прекъсна серия от пет мача без победа (ВИДЕО)

Горан Пандев и Ласе Шьоне се разписаха за успеха срещу последния СПАЛ

Дженоа спечели с 2:0 домакинството си на СПАЛ от 32-ия кръг на италианското първенство. Головете вкараха Горан Пандев и Ласе Шьоне, а тимът им прекъсна серията си ожт пет мача без победа.

Първото попадение падна в 24-ата минута. Втеранът Горан Пандев откри резултата с удар по земя в далечния ъгъл.

Яго Фалке пропусна да се разпише от дузпа в 37-ата минута, след като Карло Летица хвана удара му от бялата точка.

Все пак “грифоните” стигнаха до втори гол в 54-ата минута, когато 34-годишният Ласе Шьоне оформи крайното 2:0 от пряк свободен удар.

Така Дженоа събра 30 точки и се изкачи на 17-ото място в класирането, излизайки от зоната на изпадащите. СПАЛ пък остава на последната позиция с актив от 19 пункта.