В ДЕРБИТО НА "САО ПАОЛО": Милан не се даде на Наполи и остана в борбата за Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" нямат загуба в последните шест мача от Серия "А"

Милан продължи с доброто си представяне след подновяването на сезона. "Росонерите" измъкнаха 2:2 при гостуването си на Наполи от 32-ия кръг в Серия “А”и запазиха шансове да играят в Лига Европа следващия сезон. Тимът от Милано изостана на две точки от шестото място, където в момента се намира именно Наполи.

Лбопитен факт е, че Милан вкара поне по два гола във всеки един последните си шест мача от Серия А. Постижение, което тимът не беше правил от сезон 2011/12 насам. Освен това Златан и компания не са допуснали нито една загуба в тези двубои - 4 победи и 2 равни.

Тео Ернандес даде аванс на "росонерите" в 20-ата минута. Той засече от въздуха центриране на Анте Ребич и простреля Давид Оспина - 0:1.

В 34-ата Донарума не успя да улови топката при изпълнение на пряк свободен удар, а Ди Лоренцо беше наблизо и добута топката зад голлинията. Последваха пропуски на Марио Руй и Фабиан Руис, а в 42-ата Донарума спаси удар на Зиелински.

В началото на второто полувреме Златан Ибрахимович удар, който обаче не беше проблем за Оспина.

След час игра Наполи вкара втори гол. Кайехон проби до аутлинията и намери Мертенс сам сред четирима защитници на Милан. Белгиецът успя да отклони добре топката и да направи 2:1.

“Росонерите” опитаха да променят изоставането си и в 64-та минута резервата Рафаел Леао стреля опасно, но прати топката над вратата. В 71-та минута Никола Максимович повали в наказателното поле на Наполи Бонавентура - дузпа за Милан. Франк Кеси прати Оспина в обратния ъгъл и изравни резултата.

До края Наполи натисна, а в 87-та минута Алексис Салемакерс бе изгонен за втори жълт картон. Домакините обаче не успяха да направят нещо по-сериозно пред вратата на Донарума и се задоволиха с една точка.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Оспина, Ди Лоренцо, Максимович, Кулибали, Марио Руй, Фабиан, Лоботка, Желински, Кайехон, Мертенс, Инсине;

МИЛАН: Донарума, Конти, Кяер, Романьоли, Ернандес, Кесие, Бенасер, Пакета, Ребич, Чалханоглу, Ибрахимович.

Наполи – Милан 2:2
0:1 Тео Ернандес 20
1:1 Ди Лоренцо 35
2:1 Дрис Мертенс 60

2:2 Франк Кесие 73, дузпа

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0