Борнемут продължава да вярва в спасението след бой по Лестър (ВИДЕО)

"Черешките" спечелиха с 4:1 домакинството си

Лестър загуби тежко с 1:4 при гостуването си на Борнемут и шансовете му да играе в Шампионската лига през следващия сезон намаляха. Отборът на Брендън Роджърс водеше на почивката след поредния гол на Джейми Варди.

През втората част обаче "черешките" отбелязаха два гола в рамките на минута и обърнаха мача. Станислас от дузпа и Соланке направиха резултата 2:1. Към края автогол на Джони Еванс и още едно попадение на Соланке доведоха нещата до разгрома.

Лестър до неотдавна заемаше третото място със солидна преднина, но утре може да се окаже пети. След подновяването на първенството тимът записа вече три загуби, три равенства и едва една победа. Ако утре Манчестър Юнайтед победи Саутхамптън, "червените дяволи" ще изпреварят шампиона от 2016 г. и ще стане трети. Надеждите на "лисиците" може да останат в това наказанието на Ман Сити да остане, за да могат да се класират за Шампионската лига дори като пети в класирането.

Победата е изключително ценна за Борнемут, който е на 17-то място, но изостава само на три точки от Уотфорд и Уест Хам.