ОБЗОР: Фиорентина оцеля с гол в 96-ата минута (РЕПОРТАЖИ)

Трета поредна победа за Сампдория, вижте резултатите от днешните мачове

Фиорентина се измъкна от загуба срещу Верона с гол в 96-ата минута. Мачът на “Артемио Франки” завърши 2:2. Гостите поведоха в 18-ата минута, когато Давиде Фараоне се разписа с акробатичен удар, възползвайки се от центриране на Софиян Амрабат. В заключителните секунди на добавеното време Федерико Киеза пусна добър пас в наказателното поле, а Патрик Кутроне изпревари противниковия вратар за топката и я прати в мрежата му.

Сампдория записа трета победа и вече гледа от малко по-голяма дистанция зоната на изпадащите. Отборът на Клаудио Раниери спечели с 3:1 срещу  Удинезе у дома. Лазаня от гостите откри резултата в 37-ата минута, а Куаярела изравни в края на първата част. Самп стигна до успеха в края, след като Бонацоли се разписа в 84-ата минута, а резервата Габиадини оформи крайния резултат в добавеното време.