Кой ще спечели Лига Европа?

13 юли 2020 20:06 Пламен Димитров

СЛЕД 1:0 В РУСЕ: Дунав на бараж с Монтана, Царско село - със Септември (ВИДЕО)

Дунав спечели с 1:0 домакинството си на Царско село в последния мач от сезона в efbet Лига. Така тимът от Русе завърщи на 12-ото място в крайното класиране и ще играе на бараж за оставане срещу третия от Втора лига - Монтана. Столичани остават 13-и и ще бранят позицията си в елита срещу Септември.

Първата по-сериозна ситуация в мача беше пред вратата на Царско село. В 23-та минута след сериозно неразбирателство между вратаря Михаил Иванов и защтитниците пред него топката попадна в Свилен Щерев, чийто изстрел обаче срещна напречната греда.

Малко по-късно Петко Цанков засече с глава центриране от фаул, но вратарят на гостите спаси. Пет минути преди края на първата част Диян Димов стреля от над 20 метра, но Иванов майсторски извади топката в корнер.

В 53-ата минута един от най-добрите за домаките Свилен Щерев за пореден път се опита да застраши вратата на гостите. Изстрелът му от фаул обаче попадна право в ръцете на Иванов.

Четири минути реди края резервата Юлиян Ненов проби отдясно и центрира в наказателното поле към Григор Долапчиев, но централният нападател не успя да засече топката.

В 90-ата минута и Дунав стигна до гол.  Фернандо Кавалканте центрира към Долапчиев, който без проблем матира стража на Царско село. Това бе гол №3 за стрелеца на "драконите".

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 29. Росен Колев, 2. Димитър Тодоров, 4. Петко Цанков, 18. Александър Исаевски, 17. Митко Русанов, 11. Диян Димов, 7. Албер Силвиев, 8. Свилен Щерев, 16. Дуде Ндонгала, 99. Стефан Христов

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Михаил Иванов, 2. Леонардо Фиораванти, 17. Реян Даскалов, 26. Шарлестон Силва, 6. Антонио Георгиев, 93. Андерсон Кордейро, 22. Дилан Бахамбула, 11. Владислав Иванов, 25. Дилян Георгиев, 9. Тома Ушагелов, 10. Георги Минчев