В ИТАЛИЯ: Аталанта вкара шест на Бреша и подгони Ювентус (ВИДЕО)

Тимът от Бергамо записа 11-и мач без загуба

Аталанта спечели с 6:2 домакинството си на Бреша от 33-ия кръг на Серия "А". По този начин тимът измести Интер от второто място и се приближи на само шест точки от лидера Ювентус, който обаче има мач по-малко. В сряда вечерта шампионите гостуват на Сасуоло.

Тимът от Бергамо записа 11-и мач без загуба, като е спечелил 10 от тях. Единственото равенство е срещу Юве (2:2).

Марио Пашалич се разписа още във 2-ата минута, но шест след това Бреша успя да изравни чрез Торегроса. Аталанта възстанови аванса си в 25-ата минута с гол на Де Роон.

Последваха нови две попадения на домакините в рамките само на пет минути. Малиновски направи резултата 3:1 в 28-ата, а в 30-ата се разписа Дуван Сапата.

През второто полувреме Пашалич оформи своя хеттрик в рамките на три минути. Той направи резултата 5:1 в 55-ата, а три по-късно покачи преднината на Аталанта на 6:1.

Крайният резултат в двубоя бе оформен от Спалек, който вкара в 83-ата минута.