СЛЕД ТРИ ГОДИНИ: Монтана се завърна в елита! (ВИДЕО+iСНИМКИ)

Тимът от Северозапада разби Дунав с 4:1 на ст. "Славия"

Монтана се завърна в елита на родния футбол след 3-годишно прекъсване. Тимът, който този сезон завърши на трето място във Втора лига, разби с 3:0 Дунав Русе на ст. "Славия" в столицата.  Баражът е трети, в който тима от Северозапада участва, но за пръв път печели. През 2017 година изпадна именно след допълнителен мач срещу Септември. Два сезона по-късно пък беше спрян от Витоша (Бистрица).

Монтана дочака своя триумф и въпреки че няма официален мач от месеци, тъй като сезонът във Втора лига бе прекратен предсрочно заради пандемията от коронавирус, не остави никакви съмнения кой е по-добрият отбор на стадиона в "Овча Купел" тази вечер.

Айтов, Тасев, Минков и Илиев се разписаха за Монтана. Кавалканте отбеляза почетното попадение за Дунав, който сякаш логично стигна до тук, след като е раздиран от финансови проблеми и не е ясно какво ще е бъдещето му.

Монтана поведе в 28-ата минута. Тони Тасев центрира от пряк свободен удар, а Владимир Айтов засече с глава топката във вратата. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след консултация между страничния и главния съдия голът правилно бе зачетен.

В 43-ата минута Монтана удвои преднината си. Николай Цветков изведе Тасев сам срещу вратаря и той майсторски преодоля Благой Макенджиев, за да вкара втори гол за тима от Северозапада.

В 69-ата минута Николай Минков направи резултата 3:0. В 82 интригата окончателно приключи. Атанас Илиев се разписа след отлично центриране отдясно на Валери Христов.

Малко по-късно Дунав намали резултата- Кавалканте се разписа центриране от ъглов удар.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 11. Диян Димов, 29. Росен Колев, 22. Михаил Милчев, 18. Александър Исаевски, 94. Юлиан Ненов, 7. Ивайло Лазаров, 10.  Фернандо Кавалканте, 8. Свилен Щерев, 45. Григор Долапчиев, 99. Стефан Христов

МОНТАНА: 1. Марин Орлинов, 10. Владимир Айтов, 3. Иван Михов, 24. Преслав Петров, 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев, 21. Борислав Балджийски, 8. Тони Тасев, 9. Атанас Илиев, 16. Николай Цветков, 11. Николай Минков