ОБЗОР: Реал М не можа да бие Леганес, но му помогна да изпадне (РЕПОРТАЖИ)

Реал Сосиедад оцеля в Мадрид и ще играе в Европа, вижте всички резултати от последния кръг в Ла Лига

Шампионът Реал (Мадрид) не успя да спечели последния си мач от сезона. След като преди три дни си осигуриха титлата, столичани направиха 2:2 при гостуването на Леганес и пратиха съперника в Сегунда дивисион. Еспаньол и Майорка бяха забили местата си в елита още преди този кръг.

Серхио Рамос откри Реал в 9-ата минута. Иско центрира от статично положение и капитанът реализира шестото си попадение след паузата. В добавеното време на първата част Брайън Хил стреля между краката на вратаря Ареола за 1:1. В 54-ата Асенсио реализира сам срещу вратаря - 1:2. Роджер Асале отново изравни в 78-ата минута.

Реал Сосиедад удържа шестото място и се класира за Лига Европа. Тимът от Сан Себастиян измъкна 1:1 при гостуването си на Атлетико (Мадрид) с гол на Анднан Янузай в 87-ата минута. Преди това Коке (30) беше дала аванс на "дюшекчийте", които въпреки равенството удържаха третото място.

Севиля победи с 1:0 Валенсия и финишира четвърти. Единственият гол в срещата реализира Серхио Регилон в 55-ата минута.