Интер измъкна точка от Рома при визитата си на "Олимпико" (ВИДЕО)

Спинацола и Мхитарян отбелязаха за "вълците", Де Фрай и Лукаку бяха точни за "нерадзурите"

Отборите на Рома и Интер завършиха при резултат 2:2 на “Олимпико” в късния мач от неделната програма на 34-ия кръг в Серия “А”. Попаденията отбелязаха Стефан де Фрай (15), Леонардо Спинацола (45+1), Хенрих Мхитарян (57) и Ромелу Лукаку (88) от дузпа.

В 9-ата минута Самир Ханданович увисна при центриране от корнер, но ударът с глава на Джанлука Манчини мина покрай вратата. В 15-ата "нерадзурите" бяха по-съобразителни при свое изпълнение на ъглов удар и така Де Фрай откри резултата с глава. Това беше гол номер 500 в съперничеството между двата отбора в италианския елит. В 28-ата Марсело Брозович пропусна да се разпише от близка дистанция.

В добавеното време на първата част Александър Коларов отне топката от Лаутаро и започна контраатака за домакините. Спинацола нанесе удар, който мина покрай Ханданович, а Де Фрай само добута топката в своята врата за 1:1. Съдията разгледа ситуацията чрез ВАР, за да прецени дали Коларов е фаулирал аржентинеца, но реши да признае попадението.

В 49-ата минута Ханданович спаси удар от малък ъгъл на Жордан Верету. В 54-ата Лаутаро се разписа, но голът не беше зачетен поради засада.

В 57-ата Джеко проби в противниковото наказателно поле, а  защитата на "нерадзурите" не се намеси добре, което даде шанс на Мхитарян да шутира пред погледа на босненеца и да направи обрата пълен.

Както изглеждаше, че гостите няма да успеят да вкарат нов гол, те все пак успяха да го сторят в 88-ата минута, когато резервата Лукаку беше точен от дузпа. Виновник за нея беше Спинацола, който вместо да изчисти топката от наказателното поле, изрита Виктор Моузес, а съдията посочи бялата точка.

Така двата тима отново не успяха да определят кой е по-добрият в директен мач помежду си.