ГРЕДА! Храбър Удинезе спря Юве за титлата (ВИДЕО)

"Бианконерите" ще трябва да изчакат за триумфа след драматична загуба с 1:2

Ювентус ще трябва да почака за титлата, след като загуби с 1:2 гостуването си на Удинезе от 35-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" поведоха в края на първото полувреме, но допуснаха обрат. Те можеха да си осигурят първото място предсрочно, след като ден по-рано Интер се издъни  - 0:0 срещу Фиорентина. Роналдо и компания обаче пропуснаха първия мачбол, който можеше да им осигури девети пореден триумф три кръга преди края на сезона.

Още в четвърта минута удар на Роналдо беше спасен от вратаря Мусо. Три по-късно домакините можеха да открият резултата, след Данило беше на път да си отбележи автогол, но топката срещна гредата. В 13-ата минута Брам Нуйтинк върна топката назад към Мусо, който обаче не успя да я спре и тя излезе в корнер на сантиметри от страничния стълб.

Роналдо беше близо до откриване на резултата в 26-ата минута. Той стреля силно, но топката мина покрай вратата. Натискът на Юве даде резултат в края на полувремето, когато Матайс де Лихт посрещна отбита топка на границата на пеналта и я прати във вратата на Удинезе - 0:1!

Удинезе започна по-смело втората част и след три минути игра стигна до отлична възможност. Иля Несторовски бе изведен зад гърба на отбраната на Юве. Нападателят стреля отблизо, но Шчесни улови топката.

Четири минути по-късно домакините стигнаха до изравнителен гол. Прехвърлящ пас от Кен Сема намери Иля Несторовски, който се извиси над всички и заби отблизо топката с глава в мрежата на Шчесни - 1:1!

Късно в добавеното време на мача Удинезе стигна до пълен обрат Секо Фофана преодоля цялата отбрана на Ювентус, за да се озове на чиста позиция за стрелба и да елиминира Шчесни - 2:1!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

УДИНЕЗЕ: Мусо, Бекао, Нуйтинк, Трост-Еконг, Тер Авест, Фофана, Де Паул, Зегелар, Сема, Несторовски, Окака

ЮВЕНТУС: Шчесни, Данило, Ругани, Де Лихт, Алекс Сандро, Рамзи, Бентанкур, Рабио, Бернардески, Роналдо, Дибала

УЕФА пак наказа Мартинес

Аржентинският вратар за пореден път показа характера си

Барселона взима световен шампион без пари

Гуидо Родригес остава свободен агент след края с Бетис

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини