Марица направи равен с Хасково в контрола

Гостите от Пловдив пуснаха гол в шестата минута на добавеното време

Марица направи 1:1 с ОФК Хасково в контролна среща, играна на градския стадион в Хасково. “Жълто-сините” водеха до самия край на мача, но в третата минута на продължението получиха изравнителен гол от дузпа.

Двубоят изобщо не приличаше на контрола, а домакините влязоха доста надъхано в мача. Въпреки забраната домакините бяха допуснали на стадиона присъствието на около стотина фена, които по традиция бяха доста колоритни и гласовити.  Иначе на терена не липсваха и пререканията, както и непозволената игра.

За разлика от предишния двубой с Асеновец, в този възпитаниците на Николай Димитров показаха доста стойностни неща и изцяло надиграха своя противник. Създадоха и доста положения, но вратарят на домакините се справи чудесно и спаси голяма част от тях. Домакините също показаха добри качества. Те бяха добре организирани и компактни, но не успяха да създадат чисто положение пред вратата на пловдивчани, макар да стигнаха до попадение.

Голът за Марица падна в 70-та минута, когато Величко Величков засече с глава центриране от корнер, но за пореден път вратарят на домакините се намеси и изби. Георги Георгиев посрещна топката и я довкара за 0:1. Три минути след редовните 90 домакините успяха да изравнят от дузпа. Така срещата завърши 1:1.

Следващата контрола на Марица е в неделя срещу Спартак. Двубоят ще се играе на стадиона в “Кършияка” от 18:30.