ЗРЕЛИЩНО РЕМИ: Милан и Аталанта останаха непобедени след рестарта (ВИДЕО+СНИМКИ)

Донарума спаси дузпа, Чалханоглу с гол в своя мач №100

Добрите серии на Милан и Аталанта продължиха и след сблъсъка помежду им от 36-ия кръг на италианската Серия А.

Двата отбора завършиха 1:1 на „Сан Сиро“ и останаха непобедени след подновяването на сезона, а вратарят на домакините Джанлуиджи Донарума спаси дузпа преди почивката.

Хакан Чалханоглу пък ознаменува с гол своя мач №100 за „росонерите“, докато точен за гостите бе Дуван Сапата.

Аталанта започна по-силно срещата на „Сан Сиро“ и в четвъртата минута Мартен де Роон отправи първия опасен удар, но покрай целта.

В седмата пък Дуван Сапата стреля с глава над вратата, засичайки центриране на капитана Гомес от свободен удар, а след един такъв Милан поведе в 15-ата минута.

Тогава турският национал Чалханоглу изненада стража на гостите с майсторско изпълнение в далечния ъгъл и откри резултата – 1:0.

Десетина минути по-късно Аталанта получи дузпа заради едно безразсъдно нарушение на Лукас Билия в краката на паднал съперник в наказателното поле.

Руслан Малиновски изпълни, но Джанлуиджи Донарума спаси и така вратарят на Милан вече може да се похвали, че е допуснал само 14 гола от последните 24 дузпи.

Вратарят на „росонерите“, който наскоро изигра своя мач №200 за тима и бе с капитанската лента, обаче бе безпомощен в 34-ата минута, когато Дуван Сапата се ориентира най-бързо при един рикошет и отблизо го преодоля, за да изравни – 1:1.

Само две минути след това отново Сапата можеше да се разпише, но този път Донарума отрази.

След почивката Алехандро Гомес показа класа с опасен изстрел и технично извеждащо подаване, а в 72-ата минута Сапата се размина на косъм с второто си попадение в срещата.

В 74-ата пък Милан осъществи една контраатака чрез появилия се като резерва Рафаел Леао.

Той пробяга с топка в крака половината терен и имаше няколко опции да продължи, но избра да комбинира с Джакомо Бонамевентура, връщайки го малко назад, но въпреки това халфът успя да стреля добре. Топката обаче срещна страничната греда и остана в игра.

До края повече попадения не паднаха и двата отбора поделиха точките след боево реми на „Сан Сиро“.

Така Милан запазва шестото си място с 60 в своя актив, като има с 15 по-малко от втория Аталанта.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МИЛАН: Донарума, Калабрия, Кяер, Габия, Лаксалт, Кесие, Билия, Салемакерс, Чалханоглу, Ребич, Ибрахимович;

АТАЛАНТА: Голини, Толой, Калдара, Джимсити, Хатебур, Де Роон, Фройлер, Госен, Гомес, Малиновски, Сапата;

Милан – Аталанта 1:1
1:0 Чалханоглу 14