Черно море отвя Черноморец в контрола

"Моряците" спечелиха с 5:1 спаринга в Балчик

Отборът на Черно море записа победа с 5:1 срещу Черноморец в контролна среща, играта в Балчик. Двубоят се проведе в две полувремена, като през първата част участие взеха всички налични играчи от представителния тим на “моряците”. През втората играха талантите от школата, които ще представят академията на варненци в Елитната група до 19 години.

Мъжкия отбор се наложи с 2:0 след попадения на новото попълнение Стефан Велев, който се разписа с глава в 6-ата минута след асистенция на Петър Вуцов, и Илиан Илиев в 15-ата минута. Футболистът с №10 засече с воле топката от границата на наказателното поле и не остави шансове на стража Павлин Евтимов.

През втората част възпитаниците на Мартин Христов U19 вкараха нови три попадения срещу направилия доста промени отбор на Бойко Каменов. Точни за младите таланти бяха Радослав Златев (75, 87) на два пъти и Светослав Николов (60). Домакините върнаха един гол в 62-рата минута след разбъркване в наказателното поле.