ИЗВЪНРЕДНО: Буря прекрати контролата ЦСКА - Пирин (ВИДЕО)

"Червените" водеха с 2:0 на почивката, трима нови дебютираха

Буря прекрати контролата ЦСКА - Пирин. "Червените" имаха аванс от 2:0 след първите 45 минути. Началото на второто полувреме се забави с близо четвърт час заради пороя, излял се над "Българска армия". Проливният дъжд беше придружен и от силен вятър, който издуха резервните скамейки на двата отбора. Теренът се превърна в езеро и беше преценено, че условията не позволяват мачът да продължи.

Дебют за ЦСКА записаха три от новите попълнения. Защитникът Матей и халфовете Юга и Санкаре започнаха в титулярния състав на домакините. Вратарят пък Евтимов пък беше на пейката. Липсваше единствено Жул Кейта, който е изостанал с подготовката.

Имената на петима бивши "армейци" пък личаха в стартовия състав на Пирин - Николай Бодуров, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Антон Карачанаков и Преслав Йорданов.

Първата сериозна опасност в мача беше пред вратата на ЦСКА. В 13-ата минута Антон Карачанаков изпълни пряк свободен удар. Само отличната намеса на вратаря Бусато не позволи на топката да влезе в мрежата. "Червените" отговориха с удар на едно от новите попълнения Юга. Изпълнението му обаче беше далеч от целта.

В 18-ата Стилиян Николов беше близо до това да си отбележи автогол. Той се хвърли на шпагат, за да пресече центриране в наказателното поле. Успя да да играе с топката и застрашително я насочи към вратата на Исмет Кисьо. За радост на гостите тя обаче се отби в страничната греда.

След половин час игра Енрике навърза излъга Дюлгеров отляво и подаде успоредно на голлинията. Нямаше обаче играч на ЦСКА, който да засече топката. Бразилецът отне топката от Бодуров в средата на терена, напредна и стреля в горния ъгъл на вратата за 1:0.

В 41-ата минута "червените" вече имаха два гола аванс. Пас на Станоев беше пресечен от Али Соу. Нападателят показа добра скорост, след което шутира. След рикошет в защитник на Пирин топката прехвърли Кисьо - 2:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов (к), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 10. Стефано Белтраме, 13. Юнус Санкаре, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 17. Тонислав Йорданов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 4. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 5. Йоан Бауренски, 24. Марк-Емилио Папазов

ПИРИН: 91. Исмет Кисьо, 13. Архан Исуф, 32. Стилиян Николов, 5. Николай Бодуров, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 44. Конър Хендерсън, 7. С. Георгиев, 15. Дж. Айна, 71. Антон Карачанаков, 21. Преслав Йорданов