Четата на Венко Товиров вкара 5 на Гранит Владая

Следващата контрола на Банско е на 31 юли срещу отбора на ФК Кюстендил

Нов пореден успех в контролите постигна мъжкият отбор на ФК Банско от едноименния град.

Този път те тотално надиграха футболистите на Гранит Владая, но успяха да реализират само пет попадения в срещата. След начален натиск за отбора на гостите главният съдия отсъди фаул в тяхна полза, който Веско Весков изпълни по перфектен начин и в 7-ма минута резултата бе открит за 0:1. В 24-та минута след центриране от фаул  след  колективна грешка на защитата и вратаря на козлите резултата бе изравнен за 1:1. Четири минути по-късно бразилецът  Дауте Перейра от Банско  бе изведен, навлезе в наказателното поле на домакините и с точен шут изпрати кълбото в далечния ъгъл за 1:2. Три минути по-късно Милен Лефтеров от гостите бе спънат в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа в полза на банскалии, която Свилен Златанов превърна в гол за 1:3.

През втората  част на срещата футболистите на Банско заиграха доста отпуснато, което не се понрави на наставникът им Венко Товиров. В 58-ма минута при контраатака на Гранит и нова грешка на защитата на гостите резултата бе намален на 2:3. От този момент нататък Мохамед Потчи заигра в свой стил и на два пъти изведе Любо Златков  в наказателното поле на домакините и резултата набъбна на 2:5. Последният можеше да направи и хеттрик, но не се възползва от перфектния пас на Мохамед  Потчи, изпращайки топката у вратаря на Гранит Владая.

След мача наставникът на Банско Венко Товиров сподели: не бива да се заблуждаваме, че сме кой знае от каква класа след като сме победили Гранит Владая като гости. Предстои ни много работа , имаме да изчистваме доста неща в двете фази-защита и нападение. Отново добър мач на младия бразилец Дауте Перейра, но на три пъти младостта и неопитността си каза думата-не подаде навреме на колегите си да отбележат гол срещу вратаря на Гранит от удобна позиция. Повтарям-не бива да се главозамайваме, предстои ни много работа.

Следващата контрола на Банско е на 31 юли срещу отбора на ФК Кюстендил.

Банско: Ангелски, Петров, Дурчов, Лечов, Слаев, Крушовски, Б.Божинов, Весков, Златанов, Перейра, М.Лефтеров/Кехайов, Ейков, Потчи, Митов, Златков, Балтов/

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов