Ботев Пд с класика над Етър в Стара Загора

Контролата се игра на стадион „Трейс Арена” и предложи множество голови положения

„Етър” загуби с 0:3 от „Ботев” (Пловдив) в последната си контрола от подготовката, въпреки че се противопостави добре и създаде положения, които за жалост не успя да реализира, пише официалният сайт на „виолетовите“ и допълва:

Мачът се игра на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора.

Още в 8-ата минута Антонио Вутов бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа.

От бялата точка Тодор Неделев стреля в обратния ъгъл на Христо Иванов за 1:0. Етърци действаха съвсем равностойно, като двата тима предприемаха остри атаки към двете врати.

В 14-ата минута “Етър” пропусна да изравни – бърза атака изведе Милчо Ангелов на добра позиция, той финтира Бандаловски и стреля от 20 метра, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

„Канарчетата” също имаха възможност – в 22-ата минута атака с едно докосване завърши с извеждащо подаване на Атанас Илиев към Цикарски, който остана очи в очи с Христо Иванов, но стреля в тялото му.

Втора възможност да изравни имаше „Етър” в 29-ата минута отново пред Милчо Ангелов, чийто опасен удар бе спасен от вратаря Янко Георгиев.

Към края на полувремето териториалният превес на „Ботев” се засили. В 36-ата минута Атанас Илиев бе изведен от Неделев, но стреля покрай вратата.

В самия край на полувремето обаче „болярите” натиснаха и пропуснаха две отлични възможности.

В 44-ата минута Бандаловски върна рисковано към Янко Георгиев, който се опита да избие топката, тя рикошира в тялото на нападател и мина над вратата.

Още в следващата атака нова опасен пробив отляво завърши с удар на Антон Огнянов към горния ляв ъгъл на вратата на “Ботев”, но след лек рикошет топката излезе в корнер.

След почивката пловдивчани вкараха почти изцяло нов състав, но също балансиран с опитни играчи, докато Петко Петков в началото пусна само Кольо Станев.

Въпреки това първата опасност бе отново за „Етър” – Йосков отляво намери Милчо Ангелов, но от десетина метра той не успя да изравни. Нов пропуск за “Етър” последва в 55-ата минута – силен удар на Пехливанов мина до вратата на Аргилашки.

После съперникът отново натисна и първо Атанас Илиев стреля технично, но встрани от вратата, а в 65-ата минута Шоколаров изведе Кристиян Добрев, който шутира от 15 метра от движение, но вратарят на “Етър” спаси.

Все пак, в 78-ата минута „Ботев” стигна до втори гол, дело на Иван Василев, който след центриране на Шоколаров от фаул надскочи защитата и прати топката в мрежата.

В 88-ата минута капитанът Лъчезар Балтанов с удар от 22 метра направи резултата класически и крайното 3:0.

Французи и белгийски искат талант на Ботев (Пд)