Берое вкара четири на Хебър (СНИМКИ)

Старозагорци демонстрираха отлична форма преди гостуването на Левски

Берое постигна втора победа в летните контроли. Заралии се наложиха с 4:1 срещу Хебър (Пазарджик) в проверката, която се игра на Спортна база „Берое“.

Домакините поведоха още във 2-ата минута. Стив Фуртадо пресече подаване, комбинира с Александър Цветков, който центрира в наказателното поле на Хебър, където Алиун Фал вкара топката във вратата на Александър Любенов.

В 9-ата минута Стив Фуртадо подаде към Октавио, който стреля от границата на наказателното поле на Хебър, но Любенов плонжира и спаси.

Съдията свири дузпа за Берое в 20-ата минута за нарушение срещу Димо Бакалов в наказателното поле на Хебър. Наказателният удар бе реализиран от Ибрахима Конте, който прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Александър Любенов, правейки резултата 2:0.

Чаворски изпълни добре пряк свободен удар в 27-ата минута, но Християн Василев плонжира и успя да спаси.

Берое можеше да вкара трети гол в 30-ата минута, когато Фуртадо центрира отлично в наказателното поле на Хебър, където Октавио стреля с глава, но Любенов със страхотна изява успя да избие в корнер.

Живко Петков подаде към Красимир Илиев в 50-ата минута, а той успя да засече топката, но я отклони съвсем слабо и Християн Василев нямаше проблеми да я улови.

Красимир Илиев стреля от пряк свободен удар в 51-ата минута, но над напречната греда на вратата на Християн Василев.

Живко Хаджиев получи хубав извеждащ пас зад гърба на отбраната на Берое в 54-ата минута, но позволи да бъде настигнат от Теди Мезаг и Крум Стоянов, които му отнеха топката.

Пред Живко Хаджиев се откри много добра възможност в 57-ата минута, при която той стреля, но имаше рикошет и топката излезе в корнер.

Берое вкара трети гол в 63-ата минута. Теди Мезаг комбинира с Карлос Охене, който продължи към Крум Стоянов, а той с удар покрай Дебърлиев направи резултата 3:0.

Хебър върна едно попадение в 70-ата минута. Красимир Илиев бе изведен в наказателното поле на Берое и шутира, но Ганев спаси, след което при добавката Александър Димитров стреля, топката срещна напречната греда и влетя във вратата на Берое.

Две минути по-късно Иван Минчев с чудесен пас намери Алиун Фал, който излезе сам срещу вратаря, но се засуети и не успя да се възползва от отличната възможност, която се откри пред него.

Иван Минчев стреля от фаул в 74-ата минута, но Дебърлиев се намеси и спаси.

В 78-ата минута Макоута от фаул центрира много коварно в наказателното поле на Хебър, топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Дебърлиев.

Ибрахима Конте стреля от границата на наказателното поле на Хебър в 82-ата минута, Дебърлиев плонжира и направи чудесно спасяване. Иван Минчев стреля от дъгата на наказателното поле на Хебър, но над напречната греда в аут.

Макоута направи мощен пробив в 90-ата минута, след което бе фаулиран от защитник на Хебър и съдията свири втора дузпа в двубоя за Берое. Макоута реализира хладнокръвно наказателния удар и оформи крайния резултат в срещата – 4:1.

Берое започва новия сезон в efbet Лига с гостуване на Левски на 10 август от 20 часа на стадион „Георги Аспарухов“.

СЪСТАВИ

Берое: Християн Василев (67′ Генадий Ганев) – Стив Фуртадо (58′ Джунейт Али), Георги Ангелов (75′ Георги Динков), Илиас Хасани (46′ Теди Мезаг), Александър Василев (46′ Крум Стоянов) – Гай Макута, Александър Цветков (61′ Карлос Охене), Октавио (61′ Радослав Апостолов), Ибрахима Конте (84′ Георги Маджаров) – Димо Бакалов (46′ Иван Минчев), Алиун Фал (75′ Димо Бакалов)

Хебър: Любенов, Хаджиев, Тодоров, Папазов, Гочев, Пехливанов, Илиев, Вълчинов, Тодоров, Петков, Чаворски