Кой ще спечели Лига Европа?

01 август 2020 22:12 Пламен Димитров

Бреша изпадна след само един сезон в Серия "А" (ВИДЕО)

Бреша изпадна след само един сезон в Серия "А". Тимът на Диего Лопес направи 1:1 у дома със Сампдория в последния си мач в елита и завърши на 19-о място в класирането с 25 точки. Самп е на 14-а позиция с 42 преди останалите мачове от кръга.

В 26-ата минута Даниеле Гасталдело игра с ръка реферът отсъди дузпа за “моряците”. Ветеранът Фабио Куалярела обаче стреля над вратата. В 41-ата Сапрдория все пак стигна до гол след чудесен шут на Мехди Лерис от границата на наказателното поле.

Четири минути след почивката домакините също получиха дузпа след фаул на вратаря Владимиро Фалконе срещу Флориан Айе, а  Ернесто Торегроса изравни резултата.

В 69-ата капитанът на Бреша отново се разписа, но голът му не беше зачетен заради засада. В 76-ата пък удар на Яромил Змрал разтресе напречната греда. В добавеното време резервата в състава на гостите Кристофър Аскилдсен си изкара втори жълт картон и така беше изгонен от игра.

Малко преди последния съдийски сигнал пък гол на Куалярела не беше признат заради засада.