ДРАМА В ДЕРБИТО! ЦСКА се върна от ада, после изпусна ЦСКА 1948 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Камбуров се разписа още в дебюта си, Али Соу с гол и пропуски

Без победител завърши историческото първо дерби между ЦСКА 1948 и ЦСКА. Мачът на ст. "Васил Левски" от първия кръг на efbet Лига завърши 2:2. Новакът в елита демонстрира изключителна ефективности и от два удава във вратата на съперника отбеляза два гола. Тимът на Стамен Белчев пък показа характер като навакса два гола пасив, а след това пропусна дори да спечели. С поредната порция фрапиращи пропуски се отличи Али Соу.

Тиаго можеше да вкара още в четвъртата минута на мача. Той се опита да преодолее  вратаря на ЦСКА 1948 с изстрел извън наказателното поле, но Наумов се намеси отлично и не позволи топката да влезе във вратата му. В 17-ата Енрике центрира остро в наказателното поле, където Али Соу се размина с топката.

Само две по-късно домакините изненадващо поведоха. Разписа се вездесъщият Мартин Камбуров при първото голово положение за домакините в мача. Галин Иванов намери Шопов в наказателното поле на гостите. Последва центриране по земя към тарана и опитният голмайстор вкара своя гол №238 в елита.

В 27-ата минута Али Соу пропусна златен шанс да изравни. Нападателят  беше оставен непокрит на границата на вратарското поле  и получи отлично центриране от Енрике, но прати топката встрани от вратата.

В 33-ата падна нов гол във вратата на ЦСКА. Шопов опита да подаде на Камбуров. Таранът увлече няколко играчи и остави пространство за стрелба на Галин Иванов. Ударът му бе блокиран от Турицов, но отбитата топка попадна в краката на Даниел Младенов, който не сгреши за 2:0!

На всичко отгоре на Стамен Белчев му се наложи да прави принудителна смяна, след като Юрген Матей пострада в сблъсък с Димитър Пиргов. Първоначалната идея на треньора беше на терена да се появи Пламен Гълъбов. В последния момент обаче той реши да пусне Ахмед Ахмедов, което се оказа и печелившият му ход.

Дълбоко в добавеното време на първата част Валентин Антов върна едно попадение. Тиаго центрира към далечната греда, където Ахмед Ахмедов отклони към Антов. Младокът се оказа на точната позиция и от няколко метра преодоля Наумов.

ЦСКА започна по-активно второто полувреме и това даде резултат. В 52-ата минута макар и от легнало положение Ахмед Ахмедов успя да подаде към Али Соу, който този път не разочарова феновете и прати топката в мрежата - 2:2.

След час игра гостите имаха претенции към главния съдия Станислав Тодоров за дузпа. Енрике центрира и топката срещна ръката на Александров. Опитният арбитър обаче даде знак играта да продължи.

В 72-ата минута Соу направи шокиращ пропуск. Нападателят бе изведен по прекрасен начин от Брадли Мазику. Останал очи в очи с Наумов, гамбиецът шутира, но прати топката покрай лявата греда. Четири по-късно Антов бе близо до гола. Тиаго центрира от ъглов удар, а бранителят се извиси над всички и с глава насочи топката към вратата. Наумов обаче спаси с лекота.

В 86-ата минута домакините бяха много близо до това да нанесат трети удар по ЦСКА. Шопов центрира към Галин Иванов, който от 7-8 метра не уцели топката. Тя мина зад гърба му, където сантиметри не достигнаха на Ангел Бастунов да се разпише. С това приключи и всичко по-интересно в мача.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 30. Димо Атанасов, 13. Георги Иванов, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 17. Даниел Младенов, 9. Мартин Камбуров

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 7. Енрике Рафаел, 11. Петър Занев, 13. Юнус Санкхаре, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 26. Валентин Антов

90+4 - Край на мача!

88 - Жълт картон за Венцислав Василев

86- ЦСКА 1948 пропусна много добра възможност за трети гол. опов центирра към Иванов, който от 7-8 метра не уцели топката. Тя мина зад гърба му, където сантиметри не достигнаха на Бастунов да вкара

76 - Антов засече с глава центриране от корнер. Ударът му обаче попадна право в ръцете на Даниел Наумов

72 - Брадли Мазику пусна страхотно извеждащо подаване към Али Соу, който се озова сам срещу вратаря на ЦСКА 1948, но не успя да уцели вратата

68 - Енрике стреля с глава след центриране на Турицов, топкава минава встрани от вратата на домакините

60 - Гостите имаха претенции към главния съдия Станислав Тодоров за дузпа. Енрике центрира и топката срещна ръката на Александров. Опитният арбитър обаче даде знак играта да продължи

56 - Жълт картон и за Димо Атанасов

53 - Жълт картон за Александър Александров

52 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Али Соу изравни резултата! Макар и от легнало положенние Ахмед ахмедов успя да подаде към гамбиеца, който този път не разорачора феновете и прати топката в мрежата

49 - Жълт картон за Васил Шопов

46 - Пиргов също беше заменен принудително заради инцидента от първото полувреме. Двамата заедно с Юрген Матей бяха откарани в болница. Петров се появи на мястото на централния защитник на ЦСКА 1948

46 - Начало на второто полувреме

45+4 - Край на първото полувреме

45+3 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Валентин Антов върна едно попадение! Тиаго центрира към далечната греда, където Ахмед Ахмедов успя да подаде към Антов. Младокът се оказа на точната позиция и от няколко метра преодоля Наумов.

43 - Принудителна смяна в състава на ЦСКА. Юрген Матей пострада сериозно при сблъсък с Димитър Пиргов. Главата му беше сцепена и след като лекарите не можаха спрат кръвта, на мястото на защитника влезе Ахмед Ахмедов. Пиргов пък беше превързан и продължи мача

33 - ГООЛ ЗА ЦСКА 1948! Даниел Младенов направи резултата 2:0! Шопов опита да подаде на Камбуров. Таранът увлече няколко играчи на гостите и остави пространство за стрелба на Галин Иванов. Ударът му бе блокиран от Турицов, но отбитата топка попадна в краката на Даниел Младенов, който не сгреши за 2:0!

27 - Пропуск на Али Соу! Нападателят на "армейците" беше оставен непокрит на границата на вратарското поле и получи отлично центриране от Енрике, но прати топката встрани от вратата.

23 - Удар на Тиаго от фаул мина над вратата

19 - ГООЛ ЗА ЦСКА 1948! Мартин Камбуров отбеляза при първото голово положение за домакините в мача. Галин Иванов намери Шопов в наказателното поле на гостите. Последва центриране по земя към Мартин Камбуров и опитният голмайстор вкара своя гол №238 в елита

17 - Енрике центрира остро в наказателното поле, където Али Соу се размина с топката

11 - Петър Занев опита да намери Али Соу в наказателното поле на домакините. Отличната намеса на Венци Василев обаче не позволи топката да стигне до нападателя

4 - Изстрел на Тиаго извън наказателното поле беше отразен от вратаря на ЦСКА 1948 Наумов