КЪСНА ДРАМА: Хебър взе точка от Пирин на старта в 94-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Преслав Йорданов откри, но резерва изравни с последния удар в първия мач от новия сезон във Втора лига

Пирин и Хебър дадоха началото на новия сезон във Втора лига с драматично реми в Пазарджик.

Гостите от Благоевград поведоха малко след почивката чрез Преслав Йорданов, но с последния удар в двубоя резервата Георги Каракашев подели точките и крайното 1:1.

Срещата се игра на стадион "Георги Бенковски" пред публика, която се стремеше да спазва противоепидемичните мерки, а мачът бе първи във Втора лига от март месец насам, когато предишната кампания бе прекратена заради пандемията от коронавирус.

Благоевградчани могат да съжаляват повече, защото можеха да поведат още преди почивката, ала добрите изяви на вратаря и капитан на домакините Александър Любенов не позволиха на Антон Карачанаков, Спас Георгиев и Йорданов да открият резултата.

В 30-та минута Пирин реализира попадение, дело на Спас Георгиев, но то бе отменено заради засада.

След паузата все пак логичното се случи и Преслав Йорданов откри резултата в 54-ата минута. Впоследствие обаче „орлетата“ сякаш прекалено рано си помислиха, че са си свършили работата, докато Хебър показа дух и натисна в края.

В 84-ата минута Живко Петков от домакините не успя да засече топката в близост до голлинията, а малко след това Конър Хендерсън от Пирин получи първия червен картон през сезона.

Така се стигна до последната четвърта минута от добавеното време, когато влезлият от пейката за домакините Георги Каракашев се ориентира най-бързо при един карамбол в наказателното поле, след центриране отдясно, съумявайки да засече от движение и да зарадва Пазарджик – 1:1.

Хебър (Пазарджик) 1:1 Пирин (Благоевград)
0:1 Преслав Йорданов (54)
1:1 Георги Каракашев (90+4)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Хебър: 95. Александър Любенов, 29. Тодор Гочев, 22. Ивайло Тодоров, 39. Живко Хаджиев, 26. Мартин Вълчинов, 7. Димитър Законов, 20. Жак Пехливанов, 10. Красимир Ем.Илиев, 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски, 15. Живко Петков;
Треньор: Николай Митов;

Пирин: 99. Петър Л.Петров, 3. Александър Бастунов, 5. Николай Бодуров, 14. Стилиян Николов, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 44. Конър Хендерсън, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 71. Антон Карачанаков, 18. Преслав Йорданов.
Треньор: Уорън Фийни.