ПРОВАЛ! Ювентус е аут от Шампионската лига! (ВИДЕО)

Два гола на Роналдо не стигнаха на италианския гранд да елиминира Лион

Ювентус спечели с 2:1 реванша от 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Лион. Французите обаче имаха аванс от 1:0 след първия мач и благодарение на правилото за гол на чужд терен продължават напред.

Гостите поведоха още в 10-ата минута. Ауар влезе в наказателното поле и беше съборен от Родриго Бентанкур. Съдията Феликс Цвайер посочи бялата топка, а Мемфис Депай реализира отсъдената дузпа - 0:1!

Първата по-сериозна опасност пред вратата на Лион домакините създадоха чак в 37-ата минута. Топката бе центрирана към Гонсало Игуаин, който стреля с глава, но Антони Лопес спаси. Три след това Роналдо получи отличен до обстрелва вратата на гостите от пряк свободен удар, но изстрелът му бе спасен по отличен начин от вратаря на Лион.

В 42-вата минута съдията отсъди дузпа за Ювентус. Феликс Цвайер посочи бялата точка за игра с ръка на Депай в наказателно поле. Кристиано Роналдо застава зад топката и не сбърка - 1:1!

Час след началото на мача Юве поведе в резултата. Кристиано Роналдо вкара втори гол с хубав далечен изстрел, който се оказа непосилен за Антони Лопес.

В 63-тата минута Бонучи засече с глава центриране от ъглов удар и беше много близо до трето попадение. В 68-мата Роналдо качи топката на главата на Гонсало Игуаин, но аржентинецът стреля неточно.

Маурицио Сари реагира с вкарването в игра на Пауло Дибала. В 76-ата минута именно Дибала центрира от ъглов удар и Роналдо стреля с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 79-ата пък влезлият като резерва Муса Дембеле падна в наказателното поле Ювентус и претендираше, че е бил изритан от Рамзи, но съдията не реагира. Минута по-късно Дембеле имаше шанс да вкара втори гол за Лион, но беше блокиран от Бонучи.

В 84-ата минута Пауло Дибала се контузи и беше принудително заменен от Марко Оливиери. С това дойде и тъжния край за Юве в турнира.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ювентус: Войчех Шчесни, Хуан Куадрадо, Леонардо Бонучи, Де Лихт, Алекс Сандро, Родриго Бентанкур, Миралем Пянич, Адриен Рабио, Федерико Бернардески, Гонсало Игуаин, Кристиано Роналдо;

Олимпик Лион: Антони Лопеш, Джейсън Денайър, Марсело, Марсал, Лео Дюбоа, Максенс Какере, Бруно Моура, Усем Оар, Максуел Корне, Мемфис Депай, Муса Дембеле;

Ювентус – Лион 2:1
0:1 Мемфис Депай 12, дузпа

1:1 Кристиано Роналдо 43

2:1 Кристиано Роналдо 60

Мениджърът на Уест Хям: Трябваше да поведем с два или три гола