МЕГАСБЛЪСЪК: Барса пречупи Наполи и уреди среща с Байерн в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците спечелиха с 3:1 реванша срещу италианския тим

Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига след победа с 3:1 в реванша срещу Наполи. Каталунците направиха 1:1 в Италия и продължават напред в турнира с общ резултат от 4:1. Лангле отбеляза в 10-ата минута, а Меси (23) и Суарес (45+1) направиха резултата класически през първата част. Дълбоко в добавеното време Инсиние отбеляза от дузпа. Наполи не успя да навакса изоставането си и напуска надпреварата. Барселона пък ще трябва да премери сили с Байерн Мюнхен в следващата фаза. Баварците отстраниха на осминафиналите Челси с общ резултат 7:1.

Наполи стартира силно на „Камп Ноу“ и бе много близо до откриване на резултата след по-малко от две минути игра. При центриране в наказателното поле Пике не реагира добре и остави кълбото да се отклони в него и да отиде при Мертенс, който от чиста позиция стреля в гредата.

Италианците стояха по-добре на терена през първите минути, но изпуснаха инициативата и бяха наказани в 10-ата минута. Ракитич центрира от корнер, а Лангле засече точно с глава на далечната греда за 1:0.

Попадението донесе импулс в играта на каталунците, които в 23-ата минута увеличиха преднината си. Звездата на Барса Лионел Меси проби отдясно и успя да задържи между трима бранители, след което загуби равновесие и падна, но бързо се изправи и прати неспасяемо в далечния ъгъл за 2:0.

В 30-ата Оспина парира удар на Суарес, последва обаче центриране към Меси, който овладя и се освободи от бранител, след което вкара втория си гол. Попадението обаче бе отменено заради игра с ръка на аржентинеца.

В 40-ата минута Кулибали се забави при изчистване от наказателното поле, Меси изскочи встрани от него и опита да открадне топката, след което бе изритан силно от сенегалеца. Наложи се да влезнат лекарските екипи, а след няколко минути Джунейт Чакър провери ситуацията и отсъди дузпа в полза на каталунците. Суарес бе безпогрешен от бялата точка и Барса поведе с 3:0 в реванша.

Наполи не падна духом и успя да върне един гол в добавеното време. Мертенс изработи дузпа, принуждавайки Ракитич да го фаулира, а Инсиние отбеляза и върна надеждите на гостите преди почивката.

Гостите бяха много по-дейни в атака след почивката от каталунците, но играчите на Дженаро Гатузо не успяха да създадат реални опасности пред противниковата врата.

В 53-ата Инсиние пробва удар с глава, докато бе с гръб към вратата, но не затрудни Тер Стеген.

Инсиние центрира добре в 71-ата, Лосано засече с глава, но неточно над вратата.

В 81-ата Милик вкара красив гол с глава, който обаче бе отменен заради засада.

В 86-ата Лосано можеше да изненада вратаря на домакините Тер Стеген, но след негов удар топката срещна гредата.

Артета: Не мога да намеря правилните думи