РАЗГРОМ: Байерн довърши Челси и полетя към требъла след 7:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левандовски вкара два и вече има 53 гола през сезона, Боатенг се контузи преди четвъртфинала в Шампионска лига

Германският хегемон Байерн (Мюнхен) продължава да мечтае за златен требъл.

Баварците разбиха Челси с 4:1 у дома и се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига с общ резултат 7:1.

Головата им машина Роберт Левандовски блесна с две попадения и две асистенции.

Така той вече има внушителните 53 точни изстрела през сезона, след като откри от дузпа на „Алиан Арена“, отсъдена за нарушение срещу самия него.

След това Лева подаде на Иван Перишич (24) и резервата Корентин Толисо (76), а малко преди края оформи крайното 4:1 със своя 13-и гол в Шампионската лига.

Точен за гостите от Лондон, които имаха множество кадрови проблеми, бе Тами Ейбрахам малко преди почивката.

Така необичайно дългият сезон, прекъснат от пандемията, приключи за Челси, докато Байерн ще се изправи срещу Барселона в страхотен четвъртфинален сблъсък.

Той, както и всички останали двубои до края, ще се играе в Лисабон, където всичко ще се решава в един мач.

В един от последните два реванша баварците започнаха силно и още в седмата минута Левандовски бе изведен в коридор сам срещу вратаря Уили Кабайеро, който го събори в пеналта.

Първоначално бе маркирана засада, но след намесата на ВАР стана ясно, че полският нападател не е в такава, а нарушение имаше и баварците получиха дузпа.

Потърпевшият застана зад топката и хладнокръвно я прати в горния ъгъл, за да открие резултата със своя гол №52 във всички турнири за Байерн през сезона.

Впоследствие тимът продължи да владее инициативата и в 24-ата минута удвои резултата, след като Томас Мюлер отне и подаде към Левандовски, който изчака включването на Иван Перишич и последният не сгреши – 2:0.

Три минути след това Челси отбеляза попадение чрез Хъдсън-Одой, но то бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

Точно преди паузата „сините“ все пак намалиха резултата, тъй като капитанът на домакините Мануел Нойер сгреши при едно центриране на Емерсон. Вратарят изпусна топката, а Тами Ейбрахам не се поколеба и вкара на празна врата – 2:1.

След почивката Рос Баркли и Ейбрахам пропуснаха за Челси, но после сякаш силите на лондончани привършиха и в 64-ата минута Тиаго можеше да направи 3:1.

В 76-ата това се случи, тъй като Левандовски намери с прецизно центриране резервата Корентен Толисо и той засече от движение.

Шест минути преди края самият полски нападател вкара с глава, за да сложи точка на спора – 4:1.

Байерн – Челси 4:1 (7:1 общ)
1:0 Роберт Левандовски 10, дузпа
2:0 Иван Перишич 24
2:1 Тами Ейбрахам 45