Съперникът на ЦСКА дебютира в Лига Европа заради пандемията

На емблемата си Сиренс има русалка, представя новите пред бутилки за алкохол

Пандемията с коронавирус е основната причина съперникът на ЦСКА от Малта да участва в Лига Европа.

Сиренс завърши четвърти във вътрешното първенство, което бе прекратено в средата на месец март.

Дотогава бяха изиграни 20 от общо 26 кръга и Сиренс бе на 2 точки от местата, които дават право на участие в Европа.

Междувременно турнирът за Купата на Малта обаче също бе прекратен на ниво четвъртфинали.

Това от своя страна попречи на страната да излъчи евроучастник от тази надпревара и федерацията заяви четвъртия в класирането като последен такъв.

Гостуването на ЦСКА ще бъде първи официален мач на Сиренс от 6 март, когато отборът губи визитата си на Флориана с 0:3. Първият кръг на новото първенство пък е насрочен за 11 септември.

Пътуването до София ще е дебютно за Сиренс в Европа. Клубът е създаден през 1968 година и играе в бяло и синьо.

Прави впечатление, че в емблемата на клуба е изрисувана русалка, а съставът е пълен с бразилци, пише dsport.

Общо 7 играча от Южна Америка защитават цветовете на Сиренс. Към тях могат да се добавят един аржентинец и един нигериец.

Интересно е, че новите футболисти в отбора биват представени на фона на бутилки за аклохол.