МЪКАТА ЗАПОЧНА! Берое надви с лекота комичен Левски на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол и присъствието на Николета Лозанова във ВИП ложата узакониха пародията

Мъката на "Герена" започна! Изпадналия в изключително тежка ситуация тим на Левски стартира новия сезон в efbet Лига с 0:2 от Берое. Автогол на Симеон Славвчев и присъствието на Николета Лозанова във ВИП ложата на стадиона узакониха  пародията, която царува в тима.

Левски е в кошмарна серия. Тимът е без победа у дома от 8 декември, 2019 година. Загубата пък е трета поредна от Берое на ст. "Георги Аспарухов".

Първата опасност в мача беше на сметката на Берое. В 12-ата минута Димо Бакалов влезе в наказателното поле на "сините", финтира защитник и стреля, но Михайлов отрази с крак удара му по земя. Стив Фуртадо стигна пръв до отбитата топка и я прати във вратата на Левски. Той обаче се намираше в засада, която своевременно беше маркирана и голът не бе зачетен.

В 25-ата Октавио опита удар от границата на наказателното поле, топката рекоира в крак на съперников футболист и излезе в корнер. В 32-ата пък шут на Станислав Иванов бешеблокиран от Теди Мезаг. Само две след това пава и първото попадение за Берое. Димо Бакалов центрира в наказателното поле, където Симеон Славчев засече топката в собствената си врата - 0:1.

По-добрата игра на гостите в тези минути доведе и до второ попадение в 41-ата минута. Крум Стоянов нахлу отляво и подаде в наказателното поле към Октавио, чийто първи удар беше блокиран от Тома Даске. При добавката обаче футболистът на Берое не сбърка - 0:2.

Заралии започнаха силно втората част. Октавио центрира дълбоко в наказателното поле, където Алиун Фал засече топката, но я прати на сантиметри от дясната греда на Михайлов.

В 56-ата минута Стайн Сиперингс се опита да намери Найджъл Робърта в наказателното поле, но Ибрахима Конте пресече подаването и изчисти топката в корнер. Това беше и първият ъглов удар за Левски в мача. В 67-ата минута Спиерингс излезе на отлична позиция. Футболистът отправи хубав изстрел, който обаче бе отразен по блестящ начин от вратаря Християн Василев.

В 71-ата минута Крум Стоянов напредна отляво и центрира точно към Конте, който с глава стреля към вратата. Ударът му обаче бе насочен точно в тялото на Михайлов и той боксира топката.

До края на срещата "сините" отчаяно се опитваха да стигнат до вратата на заралии в опит за нещо повече в мача, но това така и не се случи.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Николай  Михайлов, 3. Живко Атанасов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 8. Симеон Славчев, 17. Найджъл Робърта, 28. Тома Даске, 40. Стайн  Спиерингс, 66. Орлин Старокин, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

БЕРОЕ: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 7. Димо Бакалов, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 20. Стив Фортадо, 22. Октавио Мерло, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов

91+4 - Край на мача!

81 - Далечен удар на Александър Цветков беше уловен от Николай Михайлов

70 - Крум Стоянов центрира в наказателното поле, където Ибрахима Конте стреля с глава, но Николай Михайлов спаси

68 - Пропуск за Левски! Спиерингс излезе сам срещу вратаря на Берое, ударът му беше отразен с една ръка от Василев. Това беше и първата опасност в полза на "сините"

60 - Живко Атанасов засече с глава центриране на Здравко Димитров от корлер. Защтинкът на "сините" обаче стреля встрани от вратата

56 - Сиперингс се опита да намери Робърта в наказателното поле, но Ибрахима Конте пресече подаването и изчисти топката в котрнер. Това бешие и първият ъглов удар за Левски в мача

46 - Отлично центриране на Димо Бакалов в наказателното поле на Левски, където Алиун Фал стреля с глава, но покрай вратата

46 - Начало на второто полувреме

45+1 - Край на първото полувреме

41 - ГООЛ ЗА БЕРОЕ! Крум Стоянов нахлу отляво и подаде в наказателното поле към Октавио, чийто първи удар беше блокиран от Тома Даске. При добавката обаче футболистът на Берое не сбърка - 0:2

34 - ГООЛ ЗА БЕРОЕ! Димо Бакалов центрира в наказателното поле, където Симеон Славчев по нелеп начин засече топката в собствената си врата

32 - Шут на Станислав Иванов е блокиран от Теди Мезаг

28 - Жълт картон получи и Георги Ангелов за грубо влизане в краката на Найджъл Робърта

25 - Октавио опита изстрел от границата на наказателното поле, топката рикошира в крак на съперников футболист и излезе в корнер

21 - Крум Стоянов спря пробив на Станислав Иванов с нарушение и получи жълт картон

12 - Димо Бакалов влезе в наказателното поле на "сините", финтира футболист на Левски и стреля, но Михайлов отрази с крак удара му по земя. Топката беше посрещната от Фортадо, който обаче се намираше в засада и реферът вдигна флага

5 - Индивидуален пробив на Макоута завърши с неуспешен опит да стреля към вратата на Николай Михайлов. Пасът му след това също не беше точен.