Юнайтед е на полуфинал след трудна победа над Копенхаген (ВИДЕО)

"Червените дяволи" спечелиха в продълженията след гол на Бруно Фернандеш

Манчестър Юнайтед успя да се класира за полуфиналите на Лига Европа след минимален успех с 1:0 над Копенхаген. Двубоят завърши при резултат 0:0 в редовните 90 минути и срещата влезе в продължения. В 94-ата главният рефер Клеман Тюрпен отсъди дузпа в полза на Юнайтед, която Бруно Фернандеш реализира.

За място на финала тимът на Оле Гунар Солскяер ще спори с победителя от двубоя Уулвърхемптън – Севиля.

Първата възможност за откриване на резултата се откри пред тима на символичните гости. Биел нахлу отдясно в пеналта и подаде между няколко играчи на Юнайтед, но Дарами не успя да нанесе удар от чиста позиция.

Малко след това важно изчистване направи Уилиямс, който успя да избие в близост до голлинията, точно преди Нелсон да нанесе решаващ удар.

В 17-ата „червените дяволи“ имаха късмет да не получат гол при атака на датчаните. Дарами се пребори с Байи, но Магуайър парира с шпагат изстрела. Топката попадна в Стаге, но при неговия шут кълбото се отби в тялото на Пол Погба.

Дузпа бе отсъдена за Юнайтед в 21-ата минута, но след проверка с ВАР главният рефер промени решението си заради засада на Погба.

В последната минута от редовното време на първата част гол на Грийууд бе отменен, отново заради засада.

Юнайтед започна доста по-офанзивно втората част, а в 57-ата след удар на Грийнууд  топката се отби в гредата, при добавката Рашфорд бе точен, но пак гол не бе записан заради засада.

В 63-ата Бруно Фернандеш пробва удар извън пеналта, кълбото обаче срещна гредата.

Копенхаген отвърна с няколко добри атаки, но голът продължаваше да липсва на стадиона в Кьолн.

Ключова намеса на Йонсон в 84-ата запази равенството в двубоя. Марсиал отправи силен далечен удар, който бе добре насочен към горния ляв ъгъл, но стражът на Копенхаген успя с една ръка да отклони.

В добавеното време Марсиал показа отлична техника в наказателното поле на Копенхаген, но не успя да нанесе удар, след като Нелсон изби топката с чист шпагат.

Така без попадения мачът влезе в продължения.

В 94-ата Марсиал отправи силен шут от линията на наказателното поле, но вратарят изби. Топката обаче остана във владение на домакините, Мата центрира добре за Марсиал, който бе повален на земята от Бйеланд и реферът отсъди дузпа. Бруно Фенандеш бе точен от бялата точка, давайки преднина на Юнайтед в 95-ата минута.

„Червените дяволи“ доминираха през първото продължение и само късметът и изявите на Йонсон попречиха тимът на Оле Гунар Солскяер да увеличи аванса си.

В 98-ата Марсиал направи нов добър пробив в наказателното поле на Копенхаген, комбинира с Мата, но испанецът се забави с удара си, който бе блокиран.

В добавеното време на първото продължение Йонсон изби с плонж далечен изстрел на Фернандеш, а при последвалия корнер Мата отново не успя да преодолее стража на гостите, а след удар на Линдельоф топката срещна гредата от външната част.

Юнайтед задържа аванса си до края на двубоя и се класира за полуфиналите в надпреварата.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини