Волейболистите завършиха лятната подготовка с победа (СНИМКИ)

Националите се събират отново в края на годината за предстоящата през януари евроквалификация в Израел

Мъжкият национален отбор на България завърши лятната си подготовка с победа, съобщиха от волейболната федерация.

„Лъвовете“, водени от Силвано Пранди и Николай Желязков, надиграха Молдова с 3:1 (25:22,17:25, 27:25, 25:21) в столичната зала „Арена Армеец“.

Така българските волейболисти отбелязаха втора категорична победа над молдовците, след като в първия мач се наложиха над съперника с 3:0 гейма, а в последвалите два допълнителни гейма резултатът бе оформен на 4:1 в наша полза.

Стартов състав на България: Георги Братоев, Тодор Скримов, Гордан Люцканов, Илия Петков, Красимир Георгиев, либеро Кристиян Петков.

За втората среща селекционерът Пранди повика други трима състезатели от младежите под 20 години, като в състава бяха Денис Карягин, Дамян Колев и Мирослав Димитров.

Отново, както в първия мач, италианският треньор даде възможност за изява на по-широк кръг състезатели.

Най-резултатни за победата бяха Гордан Люцканов и Димитър Димитров с по 15 точки. Тодор Скримов добави 13 точки.

С тази контрола приключи лагерът на националите, които отново ще бъдат събрани в края на годината за предстоящата през януари европейска квалификация в Израел.