ОБЗОР: Клипърс с важна победа по пътя към плейофите на НБА (ВИДЕО)

Торонто удари Филаделфия, Индиана се справи с Хюстън, вижте резултати и класирания в отделните дивизии

Пол Джордж вкара 27 точки, а Кауай Ленърд добави 26 за успеха на Лос Анджелис Клипърс над Денвър със 124:111, като победата буквално гарантира 2-ото място на тима в Западната конференция. Денвър е на 3-та позиция, но може да бъде задминат от другия дивизионен лидер Оклахома Сити.

Клипърс ще започне плейофите другата седмица срещу отбора на Далас. В днешната среща те дръпнаха с 13 точки в средата на третата част и след това нямаха проблеми да задържат преднината. А играта на Джордж и Ленърд бяха и голямата причина защо се случи така.

Джордж вкара две тройки в средата на частта, а Ленърд направи няколко успешни пресичания в защита, от които тръгнаха добри контраатаки за Клипърс. Лу Уилямс пък се развихри в последния период на мача и стана третият играч с 20 или повече точки, завършвайки с 23.

Джерами Грант, който пропусна последния мач на Денвър заради травма, сега се завърна с 25 точки. Никола Йокич завърши със 17 точки и 13 асистенции, но той беше един от многото основни играчи, които в края на срещата получиха почивка по усмотрение на треньора Майк Малоун.

Междувременно Индиана Пейсърс се наложи със 108:104 над Хюстън, като резервата Едмънд Съмнър записа най-висок личен резултат за сезона със 17 отбелязани точки, а Рокетс не успяха да сложат край на серията от пет поредни поражения.

5:05 минути преди края Индиана изглеждаха сигурни победители, след като поведоха със 104:90, но звездата на Ракетите Хардън направи и невъзможното и скъси разликата на 2 точки - 106:104. Като неговият принос беше 11 от всичките 14 точки.

Но след като Виктор Оладипо пропусна от трите точки, Майлс Търнър взе борбата и подаде на Джъстин Холидей, който спечели фаул 6 секунди преди края. След това Холидей вкара двата наказателни удара и всичко приключи, а Майлс Търнър завърши мача с 18 точки.