Черно море вкара три на Черноморец (Балчик) в контрола

Белгиец на проби се разписа за тима на Илиан Илиев

Черно море победи с 3:0 Черноморец (Балчик) в контрола на стадион "Тича" във Варна. Проверката се игра в две полувремена от по 35 минути, съобщава официалният сайт на "моряците".

Домакините откриха резултата в 14-ата минута. Матия Курьор бе изведен сам срещу вратаря на гостите и реализира за 1:0. Малко преди това футболистите на Черноморец можеха да вкарат, но Кристиян Пешков не успя да намери очертанията на вратата, останал сам срещу Георги Георгиев.

В началото на второто полувреме Дани Кики изведе Матиас Курьор на добра позиция и той стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от гредата. Веднага след това отново Курьор бе изведен сам срещу вратаря и се опита да го прехвърли, но стражът на Черноморец успя да докосне топката и тя излезе в корнер.

В 52-та минута Дани Кики центрира отляво и сложи топката на главата на Леандро Андраде, който обаче не успя да реализира.

Час след началото на мача Матиас Курьор центрира в наказателното поле, Денислав Ангелов продължи топката към Дани Кики, който от близо реализира за 2:0. В 64-ата минута Денислав Ангелов центрира в наказателното поле, Петър Вуцов свали с глава към каращия проби белгиец Файсел Касми, който оформи крайното 3:0.

Съставите:

Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов /48-ма мин. Емил Янчев/, Димитрос Хантакиас, Мирослав Енчев /36-та мин. Стефан Станчев/, Мартин Дичев, Стефан Велев /48-ма мин. Петър Вуцов/, Васил Панайотов /36-та мин. Дани Кики/, Родриго Енрике /36-та мин. Велислав Василев/, Матия Курьор /60-та мин. Павел Георгиев/, Леандро Андраде /55-та мин. Денислав Ангелов/, Файсел Касми;

Черноморец: Павлин Евтимов, Петко Цанков, Мирослав Начев, Николай Иванов, Иван Иванов, Генади Луго, Севдалин Стайков, Данаил Димов, Николай Пантев, Кристиян Пешков, Тодор Вълканов

ЕУФОРИЯ НА "ТИЧА": Мощен Черно море преби Левски с 3:1 (ВИДЕО)